Menu
Oferta

Firma ELITMAT i najlepsi matematycy w kraju !

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z letnich warsztatów matematycznych organizowanych dla laureatów Matematycznych Mistrzostw Polski oraz grupy nauczycieli z całego kraju, w czasie których wspólnie dyskutowaliśmy o problemach nauczania matematyki w Polsce.


W dniach 17-24 lipca 2012r. nasza firma zorganizowała w Zakopanem warsztaty matematyczne dla 50-osobowej grupy uczniów z całej Polski. Warsztaty te były częścią realizowanego przez nas ogólnopolskiego projektu „Matematyka innego wymiaru  - organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Na wspólne wakacje z matematyką zaprosiliśmy 50 laureatów Matematycznych Mistrzostw w kategoriach gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne, które przeprowadziliśmy 30 marca br. na terenie całej Polski i w których łącznie wzięło udział ponad 20 tysięcy uczniów od drugiej klasy szkoły podstawowej po klasy maturalne. Wspólne spotkania z najlepszymi młodymi  matematykami w kraju były zarówno dla nas jak i dla nich samych niezapomnianym wydarzeniem. Dla nas możliwość spotkania z tymi młodymi ludźmi stanowiła jeszcze jedną dodatkową wartość. Uczniowie ci, porozrzucani gdzieś po różnych zakątkach Polski, przez rok testowali przygotowywane przez nas interaktywne materiały dydaktyczne, a teraz podczas warsztatów dzielili się z nami swoimi opiniami, byśmy mogli dostosować nauczanie matematyki do realnych potrzeb samych uczniów.

Podczas warsztatów nie zabrakło zarówno części szkoleniowej jak i rekreacyjnej. Chociaż był to czas wakacji wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych zgłębiając nowe ciekawostki matematyczne pod okiem instruktorów - pani Agnieszki Rogalskiej oraz pana Bronisława Pabicha, którzy są zarazem członkami zespołu nauczycieli przygotowujących interaktywne materiały pod kierownictwem pana Dariusza Kulmy.

Oprócz codziennych zajęć szkoleniowych młodzież miała okazję aktywnie wypocząć podczas wycieczek górskich i poznać piękno polskich Tatr...

... a wieczorami podczas dyskotek, ognisk czy karaoke ujawnić, że oprócz talentów matematycznych, posiadają liczne talenty muzyczne :).

Podsumowaniem warsztatów było uroczyste wręczenie medali uczniom, którzy w Mistrzostwach w swoich kategoriach zajęli trzy pierwsze miejsca na podium. Moment ten na pewno na długo pozostanie w pamięci, a wspomnienia z warsztatów pozwolą przetrwać kolejny pracowity rok szkolny.Cieszymy się bardzo, że mogliśmy Was wszystkich poznać i mamy nadzieję, że wspólne zamiłowanie do matematyki jeszcze nie raz pozwoli nam się spotkać!

 

Realizacja naszego projektu na tak dużą skalę nie byłaby jednak możliwa gdyby nie pomoc prawie 2000 nauczycieli z całego kraju. To oni przez cały rok szkolny spotykali się ze swoimi uczniami w grupach ELITMAT TEAM, by przygotowywać się wspólnie do Matematycznych Mistrzostw Polski. To właśnie dzięki nim młodzi ludzie mogą odnosić sukcesy. Nauczyciel pasjonat, całym sercem oddany swojej pracy i swoim uczniom, to olbrzymi skarb, który niestety często nie jest dostrzegany zarówno przez uczniów, ich rodziców czy przez pozostałych członków grona pedagogicznego. Doceniając ogrom pracy i zaangażowania chcieliśmy wyróżnić pracę właśnie tych osób, dzięki którym idea przyjaznej matematyki – Matematyki Innego Wymiaru – jest rozpowszechniana. W ramach nagrody 50 nauczycieli ze wszystkich poziomów edukacyjnych zaprosiliśmy do udziału w bezpłatnych warsztatach metodyczno-dydaktycznych organizowanych w sierpniu br. w Zakopanem, podczas których nie zabrakło oczywiście również części rekreacyjnej.

 

Cieszymy się bardzo, że założony przez nas cel warsztatów udało się zrealizować i co podkreślało wielu uczestników wspólnie spędzony czas był przede wszystkim czasem wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami uczącymi w przeróżnych szkołach, począwszy od małych wiejskich, gdzie klasy liczą 2 czy 3 osoby po olbrzymie szkoły w aglomeracjach miejskich, ale których łączy jedna wspólna wartość – zamiłowanie do nauki matematyki.

Na koniec warsztatów wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni specjalnym tytułem „Lider ELITMAT LEADERÓW”, a wzruszenie i łezka, która zakręciła się w niejednym oku na zakończenie warsztatów, świadczą o tym, jak bardzo potrzebujemy tak wartościowych i motywujących do dalszej pracy spotkań. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za zaproszenia do Państwa szkół i mamy nadzieję, że na wiele z nich uda nam się w najbliższym roku szkolnym odpowiedzieć.