Menu
Oferta

Wykłady

Chcesz zmotywować swoich maturzystów lub zorganizować szkolenie dla nauczycieli w swojej szkole?

Zapraszamy na wykłady i szkolenia prowadzone przez Dariusza Kulmę - Nauczyciela Roku 2008, który jako wieloletni nauczyciel i pasjonat matematyki chętnie dzieli się swoim doświadczeniem, zarażając pasją do tego przedmiotu.


Oferujemy:

- wykłady motywacyjne dla maturzystów
- wykłady dla całej rady pedagogicznej "Na pozór nieistotne – jak skuteczniej uczyć matematyki ...i nie tylko"
- wykłady dla nauczycieli matematyki "Na pozór nieistotne – jak skuteczniej uczyć matematyki"
- wykłady dla nauczycieli matematyki połączone z częścią warsztatową
- warsztaty z GeoGebry

Istnieje również możliwość połączenia wykładów i szkoleń i zrealizowania jednego dnia w szkole zarówno wykładu dla maturzystów, jak i szkolenia dla nauczycieli.

 

SPRAWDŹ, gdzie będziemy w najbliższym czasie [TU BĘDZIEMY].

 

Wszystkie osoby zainteresowane wykładami lub szkoleniami serdecznie zachęcamy do kontaktu:

- mailowego na adres dariusz.kulma@elitmat.pl lub m.zakrzewska@elitmat.pl

- telefonicznego na numer 600-903-957 (Małgorzata Zakrzewska)

 


OFERTA WYKŁADÓW I WARSZTATÓW:

 

wykład dla nauczycieli "Na pozór nieistotne – jak skuteczniej uczyć matematyki ...i nie tylko"

Tematyką wykładu są takie elementy nauczania zarówno matematyki, jak i innych przedmiotów, które na pozór wydają się nieistotne jak np. odpowiedni system powtarzania skutkujący wzrostem skuteczności w zapamiętywaniu materiału, wykorzystanie psychologii poznawczej i reguł wpływu społecznego, słowa perswazyjne czy skuteczna motywacja. Każdy wykład to próba odpowiedzenia na pytania: Gdzie są obszary przede wszystkim w zakresie psychologii, które nauczyciele wykorzystują rzadko, a które mogą wpłynąć na poprawę wyników nauczania? Jak będzie wyglądać nauczanie matematyki za kilka czy kilkanaście lat? Na co zwrócić uwagę w komunikacji pokolenia X z pokoleniem Y i Z?

 

wykłady motywacyjne dla uczniów

 Wykłady skierowane są do uczniów, w tym w szczególności do maturzystów. Każdy wykład to swoisty przewodnik pełen porad dla uczniów o tym, jak się uczyć, jak powtarzać, by powtarzać skutecznie, co pomaga w nauce, a co przeszkadza, jak wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji. Wykład wskazuje ścieżkę i zachęca ucznia, by chciał nią podążać w realizacji swoich marzeń. Każdy wykład to przede wszystkim spotkanie pełne wartościowych treści przekazywanych z ogromną dawką poczucia humoru. To spotkanie dwóch stron – uczniów i nauczyciela? Niekoniecznie, raczej uczniów i ich przyjaciela, bo trzeba być przyjacielem młodzieży, by mówić im o sprawach istotnych, nie wzbudzając w nich poczucia bycia pouczanym czy strofowanym. Obie strony wchodzą w pełną interakcję, a większość wykładów kończy się zwiększeniem liczby znajomych na profilu pana Dariusza na Facebooku :)

 

warsztaty z obsługi programu GeoGebra

Geogebra jest darmowym programem wspomagającym naukę matematyki i umożliwiającym wizualizacje większości zagadnień matematycznych. Narzędzie dysponuje zestawem funkcji, które pozwalają na efektywne wykonywanie obliczeń i obrazowanie zależności. To program zarówno dla nauczycieli matematyki, jak i dla uczniów. Ci pierwsi mogą dzięki niemu zdecydowanie uatrakcyjnić i przyspieszyć nauczanie matematyki, a uczniowie mogą wykorzystać program do poznawania obiektów matematycznych i ich zachowania. Oprogramowanie to jest zdobywcą wielu nagród i wykorzystywane jest coraz częściej i przez coraz szersze grono użytkowników.

Prowadzimy warsztaty:

- dla uczniów,

- dla nauczycieli uczących na dowolnych etapach edukacyjnych,

- o różnym stopniu zaawansowania,

- w indywidualnie uzgodnionym terminie i miejscu (na terenie szkoły lub naszej placówki w Mińsku Mazowieckim)

 

Zachęcamy do współpracy. Zakres szkoleń i tematy wykładów zawsze ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb i grupy uczestników.


DLACZEGO WARTO?

 

- Szkolenia i wykłady prowadzi Dariusz Kulma, to nauczyciel matematyki, ale również, a może przede wszystkim pasjonat nauczania. W zawodzie nauczyciela sprawdza się już od ponad dwudziestu lat. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych, nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz. Nauczyciel nie będzie miał rezultatów, jeśli nie uda mu się dotrzeć do ucznia, nie będzie chciał go zrozumieć, po prostu go nie polubi. To podejście od wielu lat przekłada się na wiele inicjatyw podejmowanych przez Dariusza Kulmę w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany, w tym w szczególności tytułem Nauczyciel Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN.

 

- Zapewniamy możliwość indywidualnego uzgodnienia terminu i miejsca wykładów i warsztatów. Oferujemy również możliwość przeprowadzenia wykładu czy warsztatów na sali konferencyjnej w naszej placówce w Mińsku Mazowieckim.

 

- Każdy wykład do spotkanie pełne merytorycznych treści i interesujących tematów przedstawionych w atrakcyjny sposób, okraszone dawką poczucia humoru. To spotkania, które pozostają w pamięci uczestników.