Menu
Oferta

FIRMA ELITMAT UCZESTNIKIEM - XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

 

Poznan 9-12.02.2018

 

Przepełnieni dumą i radością informujemy, że mamy zaszczyt uczestniczyć w XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki w Poznaniu

 

Gdzie? Kiedy?

data i miejsce spotkania

 

Hasło przewodnie XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki to „Matematyka - dodaj do ulubionych!”. Przez 4 dni konferencji w stolicy Wielkopolski uczestnicy będą skutecznie utwierdzać się w przekonaniu, iż pomimo zmian matematyka jest nadal ich ulubioną częścią życia zawodowego i prywatnego. W konferencji weźmie udział blisko 600 nauczycieli matematyki wszystkich etapów edukacyjnych.

 

W czasie konferencji odbędą się wykłady i warsztaty Dariusza Kulmy:

  • "Skuteczna komunikacja z nowym pokoleniem jako fundament sukcesu nauczyciela matematyki."

Tematem wykładu będą takie aspekty nauczania, które z pozoru mogą wydawać się nieistotne, a okazuje się, że w pracy nauczyciela są nieodzowne i znacznie mogą poprawić skuteczność nauczania.

Takimi aspektami są m.in. komunikacja międzypokoleniowa, czyli komunikacja z pokoleniem naszych uczniów - pokoleniem „Z”, wykorzystanie w komunikacji psychologii poznawczej, reguł wpływu społecznego czy słów perswazyjnych, a także skuteczna motywacja. Dodatkowo porozmawiamy o tym, jak zwiększyć skuteczność nauczania, wykorzystując m.in. „story telling” czy jedno z najważniejszych narzędzi w rękach nauczyciela czyli GeoGebrę.

 

  • Dariusz Kulma - wykład: "Sposób na maturę. Skuteczniej, lepiej, z sukcesem."

Warsztaty będą próbą odpowiedzi na pytanie, jak skuteczniej przygotować swoich uczniów do matury z matematyki, zwłaszcza w kontekście uczniów słabych.

Prowadzący skupi się nie tylko na matematyce, ale przede wszystkim na strategii przygotowań, na motywacji, wyznaczaniu celów czy skutecznym powtarzaniu, czyli takich elementach, które mogą usprawnić przygotowania do matury, zwiększyć zaangażowanie uczniów i polepszyć ich wyniki.

 

 

Na konferencji będzie można odwiedzić nasze stoisko gdzie można będzie kupić: książki z serii "Jak zdać maturę z matematyki", plansze, koszulki, kubki, torby, zegary i wiele innych gadżetów matematycznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

GALERIA