Menu
Oferta

PODSUMOWANIE KURSU

A tak było podczas kursu na wychowawców...

...który organizowaliśmy w Firmie ELITMAT. Zaletą podstawową naszych kursów jest różnorodność form przekazu, dzięki czemu udało się zainteresować i zaangażować w zajęcia każdego uczestnika. Podczas zajęć panowała wręcz przyjacielska atmosfera, bez względu na różnicę wieku Kursantów. Wspólnej integracji sprzyjały chwile przerwy przy kawie i słodkościach.

Pierwszy dzień kursu rozpoczął się w piątek w godzinach popołudniowych. Tego dnia nasi Kursanci zostali zapoznani z podstawowymi wiadomościami o organizacji wypoczynku, z przepisami prawa, z podstawami metodyki wycieczkowania oraz dowiedzieli się jaki powinien być dobry wychowawca, jakie są jego prawa i obowiązki. Na koniec dnia gimnastyka, czyli zajęcia sportowe. Instruktor przedstawił cele zajęć fizycznych, charakterystykę rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży oraz przeprowadzone zostały przykładowe ćwiczenia, gry i zabawy, które przyszli wychowawcy będą mogli wykorzystywać w pracy z wychowankami.

 

Kolejny dzień rozpoczął się od zajęć z pierwszej pomocy. Na początku Kursanci zostali zapoznani z teoretycznymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz z zasadami bezpieczeństwa o których nie można zapominać podczas wyjazdów z dziećmi i młodzieżą. Po części wykładowej, uczestnicy mieli okazję sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce. Ćwiczyli układanie poszkodowanego w pozycji bocznej, resuscytację krążeniowo - oddechową przy wykorzystaniu fantomów oraz zapoznali się z działaniem defibrylatora AED.

 

 

Po tej części przyszedł czas na "ucztę duchową" – przeprowadzono zajęcia kulturalno – oświatowe. Zajęcia te składały się z dwóch części: teoretycznej, podczas której zostały omówione wszystkie niezbędne zagadnienia oraz z części praktycznej, gdzie grupa miała okazję m.in. wykazać się swoimi zdolnościami manualnymi. Co więcej, prowadząca przedstawiła Kursantom kilka zabaw integracyjnych, które przyszli wychowawcy będą mogli zastosować podczas swoich wyjazdów.

Kolejne zajęcia dotyczyły zasad organizacji pracy wypoczynku oraz planowania pracy, czyli zapoznanie z dokumentacją wypoczynku. Podczas tych zajęć omówione zostały praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia dokumentacji wychowawcy. Wszyscy Kursanci mieli okazję mieć bezpośrednią styczność z dokumentami, jakie będą sporządzać podczas wszelkich wyjazdów.

A na koniec dnia "uczta dla ciała", czyli impreza na orientację w terenie (InO) w pobliskim lesie. Grupa wykazywała się ogromnym zaangażowaniem, a Panie były w stanie poświęcić nawet swoje obcasy w imię zwycięstwa w tej zabawie. Mimo iż kurs trwał cały dzień, nikt nie czuł zmęczenia.


Ostatni dzień kursu był podsumowaniem wcześniej zdobytej wiedzy.
Na koniec jeszcze część zajęć, w którą chętnie zaangażowali się wszyscy Kursanci. Wykładowca przedstawił wiele niespodziewanych sytuacji, jakie mogłyby się wydarzyć podczas wypoczynku, a grupa wspólnie obmyślała sposoby radzenia sobie z nimi.

Ostania część to zaliczenie praktyczne, które nikomu nie sprawiło problemu i wszyscy zdobyli uprawnienia do pełnienia roli wychowawcy.

 

Po kursie przeprowadzona została anonimowa ankieta dotycząca atrakcyjności naszych kursów. Ankieta dowiodła, iż kursy dają praktyczne wskazówki do pełnienia funkcji wychowawcy, są różnorodne, a przekazywana treść oraz wartość merytoryczna została oceniona przez 95% ankietowanych na 6 (w skali od 1-6), pozostałe oceny nie były niższe niż 5. Bardzo dziękujemy za miłe słowa. Oto kilka opinii z ankiet:
- Super ludzie, super kurs!
- Miła atmosfera, kompetentni pracownicy z bardzo luźnym i koleżeńskim podejściem.
- Konkretne sposoby na radzenie sobie w trudnych sytuacjach.
- Wszystko kurs i obsługa na wysokim poziomie ;)

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas ;)