Menu
Oferta

Dzień Matematyki

Firma Edukacyjna - Wydawnicza ELITMAT w mijającym roku szkolnym mocno angażowała się w promowanie i rozwijanie matematyki, podejmując inicjatywy nie tylko lokalne, ale również o zasięgu ogólnopolskim. Od ponad 8 lat misją firmy jest Edukacja Innego Wymiaru, stąd wszystkie realizowane przedsięwzięcia, propagujące matematykę, miały charakter innowacyjny.

Matematyka może być fajna! My nie mamy co do tego wątpliwości. W środę 24 czerwca 2015 staraliśmy się do tego przekonać również Mińszczan, organizując Dzień Matematyki pod hasłem "Matematyka Innego Wymiaru". Zaprosiliśmy Mieszkańców Mińska Mazowieckiego do wejścia w Inny Wymiar Matematyki, zgłębianie jej tajemnic, poznawanie techniki szybkiego liczenia, oraz do wzięcia udziału w rozwiązywaniu zagadek logicznych.

Dlaczego warto było przyjść na spotkanie?

Każdy odwiedzający otrzymał w prezencie m.in. płytę z multimedialnymi materiałami edukacyjnymi z matematyki, zawierającą bazę gier, łamigłówek, mnóstwo zadań matematycznych, ciekawostek oraz interaktywnych plansz edukacyjnych. Rozdaliśmy ponad 450 egzemplarzy!

Przewodnicy „Matematyki Innego Wymiaru” zachęcali Mińszczan do rozwijania swoich umiejętności matematycznych i tym samym polubienia Królowej Nauk. To była świetna okazja, do zadawania od zawsze nurtujące pytań z dziedziny matematyki oraz zobaczyć dlaczego liczby tak fascynują ludzi.

Nie zabrakło również konkursów, w których do wygrania były matematyczne nagrody;)


Uczestnicy mogli się sprawdzić w układaniu rozmaitych kostek Rubika, rozwiązywaniu zagadek logicznych lub interaktywnych łamigłówek. 

 

 


Dlaczego matematyka?

Ponieważ towarzyszy nam w codziennym życiu każdego dnia. Zespół ELITMAT zawsze chętnie podejmuje inicjatywy społeczne mające na celu kreowanie wizerunku matematyki wokół nas. Jednymi z nich, i jak dotąd o największym zasięgu, są portal i fanpage „Jak zdać maturę z matematyki?”. Ich ideą przewodnią była chęć pomocy młodzieży w przygotowaniach do matury z matematyki, która przez tak wiele osób jest nadal znienawidzonym przedmiotem szkolnym;( Inicjatywa pomogła przygotować do tegorocznej matury ponad 100 tysięcy maturzystów z całej Polski.

Firma stawia nie tylko na rozwój uczniów, ale i nauczycieli. W ostatnim roku szkolnym Firma przeprowadziła cykl szkoleń dla nauczycieli z województwa mazowieckiego po hasłem „E-laboratorium Matematyczne”. Zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności tworzenia interaktywnych materiałów dydaktycznych, by tym samym pomóc zachęcić młodzież do nauki matematyki. Dodatkowo w celu wspierania większej liczby nauczycieli, na portalu społecznościowym, powstała grupa Nauczycieli Matematyki, która zrzesza grono dydaktyków z całej Polski tym samym ułatwiając im wymianę doświadczeń oraz pomysłów. Co więcej, widząc efektywność swoich wcześniejszych działań i chcąc podzielić się swoją wiedzą na temat innowacyjnych technik nauczania z innymi, utworzyła wydarzenie o nazwie Uczę Interaktywnie skierowane do dydaktyków matematyki.  

Matematyczny, a tym samym pracowity rok szkolny dla Firmy Elitmat dobiegł już końca…  Zwieńczeniem działań była organizacja Dnia Matematyki w centrum Mińska Mazowieckiego.   

Serdecznie dziękujemy.