Menu
Oferta

Relacja z konferencji podsumowującej projekt Matematyka Innego Wymiaru

REWOLUCYJNY SYSTEM PRACY Z UCZNIEM ZDOLNYM MATEMATYCZNIE

ELITMAT – TEAM – LEADER – SPACE

OD TERAZ OTWARTY Z BEZPŁATNYM DOSTĘPEM DLA WSZYSTKICH!

 

18 października 2013 roku w Pałacu Dernałowiczów Mińsku Mazowieckim odbyła się Ogólnopolska Konferencja „Elitmat Space – nowoczesne narzędzie pracy z uczniem zdolnym” kończąca trzyletni okres realizacji projektu „Matematyka Innego Wymiaru – organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konferencja została zorganizowana przez realizatora projektu czyli Firmę Edukacyjno-Wydawniczą ELITMAT z Mińska Mazowieckiego. Na konferencję zostali zaproszeni najaktywniejsi nauczyciele matematyki z Polski wybrani spośród ponad 2 tysięcy osób, którzy współpracowali z firmą tworząc innowacyjny system nauczania matematyki  w szkołach – system ELITMAT TEAM-LEADER-SPACE. Dodatkowo zaproszenie zostało skierowane do nauczycieli ze szkół z powiatu mińskiego, którzy również po zakończeniu projektu będą mogli korzystać z innowacyjnych narzędzi powstałych w ramach projektu.

Konferencję poprowadził aktor Jacek Borkowski. Na początek spotkania koordynator projektu Małgorzata Zakrzewska przedstawiła firmę ELITMAT oraz podsumowała działania przeprowadzone w projekcie, osiągnięte rezultaty i zrealizowane cele. Następnie kierownik merytoryczny projektu Dariusz Kulma omówił edukacyjny portal ELITMAT SPACE wraz z najnowszymi funkcjami ułatwiającymi nauczycielom pracę on-line.

Projekt „Matematyka Innego Wymiaru – organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży” jest jednym z największych projektów innowacyjnych w Polsce obejmujących swoim zasięgiem ponad 31 tysięcy uczniów i 2 tysiące nauczycieli z 1126 szkół w kraju. Dane ilościowe dotyczące zasięgu i zainteresowania projektem przedstawił Mariusz Kulma.

Na zakończenie pierwszej części przedstawione zostały plany na przyszłość czyli zapewniono, że po zakończeniu projektu portal zostaje udostępniony nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym użytkownikom i zaproszono do udziału w kolejnej edycji Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży, które odbędą się 15 kwietnia 2014 roku.

Podczas konferencji nagrodzono również najbardziej zaangażowanych w działania projektowe nauczycieli. 57 osób ze szkół z całej Polski zostało wyróżnionych tytułem „Innowacyjny Nauczyciel Matematyki”, a ich szkoły otrzymały status „Szkoły Matematycznych Innowacji”.

Po przerwie kawowej wszyscy goście zostali zaproszeni na koncert zespołu „Rozdwojenie Jaźni” – zdobywcy złotego skrzydła Bieszczadzkich Aniołów 2009, tworzącego autorskie utwory w nurcie poetyckiego rocka. Podczas konferencji zaprezentowali utwory zarówno premierowe jak i te z ostatniej płyty zatytułowanej „Na końcu świata…”

Konferencję patronatem medialnym objął Głos Nauczycielski.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w konferencji, wspólne rozmowy, uwagi i ciepłe słowa.

Jednocześnie gratulujemy zdobycia przez Państwa tytułu „INNOWACYJNY NAUCZYCIEL MATEMATYKI”, który odzwierciedla zapał i zaangażowanie w realizację projektu.

Miło nam było Państwa gościć, zachęcamy do dalszej współpracy,która mamy nadzieje przyniesie wiele sukcesów i satysfakcji.

 

Serdeczne podziękowania składamy również wszystkim tym, którzy współtworzyli z nami ten projekt – nauczycielom i nauczycielkom oraz uczniom i uczennicom.

Mamy nadzieję, że pozostaniecie w gronie ELITMAT LEADERÓW i ELITMAT TEAMÓW!


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z KONFERENCJI: