Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT we współpracy z Fundacją Empiria i Wiedza powołaną przy Banku Gospodarstwa Krajowego serdecznie zaprasza nauczycieli matematyki do udziału w konferencji inaugurującej dwa projekty edukacyjne zaplanowane na nowy rok szkolny 2022/2023 dla uczniów województwa warmińsk-mazurskiego – MATura+ dla maturzystów oraz MATma2 dla ósmoklasistów.
To wyjątkowe wydarzenie, ponieważ oprócz wartościowych wykładów z zakresu nauczania matematyki, będą mogli Państwo dołączyć do projektów, w ramach których Państwa uczniowie będą mogli skorzystać z bezpłatnego całorocznego wsparcia w przygotowaniu do egzaminów, które w całości zostanie sfinansowane przez Fundację Empiria i Wiedza. Naszym celem jest wspólne działanie na rzecz jak najlepszych wyników maturalnych oraz ósmoklasistów z matematyki.
Projekty szkolne
NA ROK SZKOLNY 2022/2023
Projekt MATura+
Projekt MATma2
Planowane projekty są kontynuacją działań, które rozpoczęliśmy w roku szkolnym 2021/2022 na grupie 300 maturzystów z województwa warmińsko-mazurskiego. Sukces tego pilotażu zaowocował rozszerzeniem projektu w kolejnym roku szkolnym. Nasze działania prowadzić będziemy aż w czterech województwach, zapraszając do udziału 1000 maturzystów, a także po raz pierwszy 300 ósmoklasistów. Swoim zasięgiem obejmujemy cztery województwa, w których zarówno wyniki z matury jak i z egzaminu ósmoklasisty są na niższym poziomie, czyli województwo kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie oraz lubuskie. Wspólnie działamy na rzecz podwyższenia wyników wśród młodzieży poprzez całoroczne darmowe kursy przygotowujące do matury oraz egzaminu ósmoklasisty z matematyki. W tym zakresie współpracujemy z nauczycielami danych uczniów, prowadząc dla nich dodatkowe szkolenia, ponieważ zależy nam, żebyśmy byli dla nich wsparciem i uzupełnieniem zajęć szkolnych. Oba projekty mają charakter niekomercyjny, a uczestnicy otrzymują 100% dofinansowanie ze strony Fundacji Empiria i Wiedza.
Do udziału w konferencjach chcemy zaprosić możliwie jak najszersze grono nauczycieli, by dotrzeć z propozycją udziału w dodatkowych zajęciach do uczniów, którzy najbardziej tego potrzebują, a często z powodów finansowych sami nie mogą sobie pozwolić na całoroczne kursy. W tym roku do projektu możemy przyjąć 1000 maturzystów oraz 300 ósmoklasistów ze wskazanych województw, więc liczymy na wyłonienie zaangażowanej młodzieży również z Państwa województwa.
Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT łączy sprawdzone metody dydaktyczne z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi i psychologicznymi w taki sposób, aby nauczanie było efektywne, nowoczesne, ale i przyjazne. Naszą misją jest EDUKACJA INNEGO WYMIARU.
Jesteśmy wydawnictwem specjalizującym się w książkach matematycznych – seria zbiorów zadań konkursowych „Kwadratolandia” oraz seria książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki” autorstwa Dariusza Kulmy – Nauczyciela Roku 2008. W ramach swojej działalności zrealizowaliśmy kilka projektów edukacyjnych, takich jak „Matematyka Innego Wymiaru” i „Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży” - , wcześniej znane pod nazwą „Kwadratura Koła” - czy „E-laboratorium matematyczne – małymi krokami do wielkich sukcesów”. Obecnie realizujemy również ogólnopolski projekt „Jak zdać maturę z matematyki?” dla maturzystów z całego kraju, w ramach którego prowadzimy dla nich wsparcie online poprzez portal internetowy oraz fanpage. Nasze wieloletnie doświadczenia zbierane w pracy z młodzieżą zaowocowały opracowaniem autorskiego systemu nauczania matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi interaktywnych i opartego na mocnych podstawach psychologii poznawczej. Od 2007 roku prowadzimy kursy przygotowawcze dla maturzystów. Ostatnie dwa lata przyniosły również nowe wyzwania w edukacji, dlatego nauczanie matematyki z sukcesami przenieśliśmy również do świata online, organizując kursy i webinary dla zdających egzamin dojrzałości, w tym Wielkie Lekcje, w których jednocześnie bierze udział nawet 1000 uczniów z całego kraju.
zobacz więcej
Fundacja Empiria i Wiedza została powołana przez Bank Gospodarstwa Krajowego aby budować i rozwijać potencjał Polskiego Kapitału Społecznego i budować lepszą przyszłość Polski poprzez inwestowanie w edukację, w oparciu o równe szanse w dostępie do niej. Działanie to jest zgodne z założeniami kultury i misji BGK, w które wpisany jest rozwój, szczególnie zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski, co wynika z troski o Polskę, świat i losy przyszłych pokoleń.
Realizacja celów fundacji, odbywa się poprzez kształcenie Polaków na wielu poziomach, począwszy od młodzieży szkolnej, poprzez studentów, a skończywszy na osobach zajmujących kluczowe stanowiska w strategicznych sektorach spółek skarbu państwa.
Wierzymy, że solidny Kapitał Społeczny, jest podstawą nowoczesnego, silnego gospodarczo państwa, liczącego się na arenie międzynarodowej. Jego kształtowanie wymaga nie tylko doskonalenia relacji społecznych, lecz także budowania kluczowych kompetencji i umiejętności współpracy.
Drogą do ich budowy jest edukacja wspierająca w rozwoju najzdolniejszych, a jednocześnie wyrównująca szanse i gwarantująca równy dostęp do wiedzy wszystkim obywatelom.
Wierzymy, że działania te przełożą się jednocześnie na umacnianie jednostkowego potencjału Polaków oraz na pozycję i rangę Polski na arenie międzynarodowej.
zobacz więcej
WSPÓŁORGANIZATORZY
Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku
Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Giżycku
Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie
PATRON MEDIALNY
Głos Nauczycielski
WYSTAWCY
W czasie konferencji zapraszamy również do stoisk wydawnictw, gdzie będą Państwo mogli nabyć artykuły z ich asortymentu.
PROWADZĄCY
Naszą pasją jest matematyka!
Dariusz Kulma
Nauczyciel matematyki, ale również, a może przede wszystkim pasjonat nauczania. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych, nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz. To podejście od wielu lat przekłada się na wiele inicjatyw podejmowanych przez niego w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany, w tym w szczególności tytułem Nauczyciela Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN. Jest także autorem zbiorów zadań „Kwadratolandia” oraz serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki”.
więcej
Marzenna Grochowalska
Autorka licznych publikacji do serii "Matematyka z plusem" oraz scenariuszy warsztatów w Gdańskim Wydawnictwie Oświatowym. Pracowała w zespole badawczym Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie. Współpracowała z Centralną Komisją Egzaminacyjną. Zdobyła bogate doświadczenie w pracy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 1 w Giżycku oraz ze studentami Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Wyróżniona nagrodami Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz Ministra Edukacji Narodowej. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i warsztaty z uczniami w ramach pracy na rzecz Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego i Pracowni Matematyki Stowarzyszenia Rozwiń się.
więcej
Joanna Świercz
Certyfikowana trenerka, nauczycielka matematyki w szkole podstawowej, konsultantka ds. nauczycieli matematyki Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, członkini Zarządu Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, członkini grupy Superbelfrzy. Autorka wielu publikacji książkowych dotyczących m.in. stosowania metod aktywizujących na lekcjach matematyki. Prowadzi bloga www.matmainaczej.pl i fanpage o tej samej nazwie.
więcej
Ireneusz Dzida
Ekspert Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie. W przeszłości nauczyciel matematyki, wykładowca Instytutu Kształcenia Podyplomowego Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, trener Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych w Warszawie, współpracownik Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie.
więcej
Jeśli chcesz jeszcze skuteczniej uczyć matematyki oraz poznać nowe dydaktyczne i metodyczne "patenty" na lekcję
Jeśli chcesz zapewnić dodatkowe wsparcie swoim maturzystom lub ósmoklasistom w zakresie przygotowania do matury i egzaminu ósmoklasisty
Jeśli chcesz rozwijać swój warsztat pracy, biorąc udział w dodatkowych szkoleniach
Jeśli chcesz poprawić wyniki z matury lub egzaminu ósmoklasisty w swojej szkole
Jeśli chcesz dołączyć do grona zaangażowanych i aktywnych nauczycieli z Twojego województwa
Jeśli chcesz, by Twoi uczniowie uczyli się efektywniej i na dłużej zapamiętywali poznane treści
Zapisz się na konferencję, podczas której dowiesz się, jak dołączyć do projektów MATura+ oraz MATma2 na nowy rok szkolny
PROGRAM
09:00 - Rozpoczęcie Konferencji
09:15 - Wykład "Skuteczne patenty na rozwijanie zdolności matematycznych uczniów" - (kl. II – VIII szkoły podstawowe)
Prowadzi Marzenna Grochowalska
Jak wspólnie pracować na sukces matematyczny ucznia? Podpowiem i omówię sprawdzone sposoby zespołowych działań nauczycieli kształcenia zintegrowanego z nauczycielami matematyki. Zaprezentuję, jak tworzyć uniwersalne zestawy zadań, które pozwalają rozwijać zdolności matematyczne oraz przygotować ucznia do konkursów. Wskażę źródła takich zadań. Przykładowe zestawy przekażę uczestnikom spotkania.
10:15 - prezentacja książki „Wkrętośrubek – w poszukiwaniu szczęścia”
Prowadzi Mariusz Kulma
Książka opowiada o uroczym robocie, który w trakcie swoich przygód przedstawia najmłodszym czytelnikom uniwersalne wartości, którymi warto kierować się w życiu. Autor opowie o powstawaniu czytanki i koncepcji „Wkrętośrubka…”.
10:25 - przerwa kawowa
10:40 - Wykład "Matma inaczej, czyli sprawdzone sztuczki, które działają." - (kl. II – VIII szkoły podstawowe
Prowadzi Joanna Świercz
Po 20 latach pracy mogę powiedzieć z całą pewnością, że wypracowałam metody, opracowałam gry i własne pomoce, które działają na kolejnych już pokoleniach moich uczniów. Podczas spotkania podzielę się właśnie tymi metodami, zagram z uczestnikami w te gry i pokażę wykorzystywane pomoce.
11:30 - przerwa kawowa
12:00 - przedstawienie projektów MATura+ dla maturzystów oraz MATma2 dla ósmoklasistów planowanych na rok szkolny 2022/2023
12:30 - Wykład "Co naprawdę pomaga i motywuje uczniów do nauki matematyki?" - (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe)
Prowadzi Dariusz Kulma
(Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT, Jak zdać maturę z matematyki)
Czasy zmieniają się bardzo dynamicznie. Uczniowie inaczej postrzegają świat oraz swoje cele niż jeszcze kilka lat wcześniej. Co pomaga uczniom w nauce matematyki i co ich motywuje? To bardzo ważne pytanie, na które warto próbować znaleźć odpowiedź, by praca nauczyciela była efektywna i dawała radość zarówno nauczycielom jak i uczniom.
13:30 - przerwa kawowa
14:00 - Wykład "Matura 2023. Stare/nowe formy zadań (PP)" - (szkoły ponadpodstawowe)
Prowadzi Ireneusz Dzida
Od 2023 roku czeka naszych uczniów egzamin maturalny w nowej formule. Jak bardzo będzie on różny od obecnego? Czy zmienią się formy zadań? Na co zwrócić uwagę w przygotowaniach do tego egzaminu? O tym, co wiemy na niecały rok przed maturą, opowie ekspert Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.
14:45 - przerwa kawowa
15:00 - Wykład "Zagrajmy w to jeszcze raz" (wszystkie poziomy)
Prowadzi Rajmund Stasiewicz
Jest dużo ciekawych i rozwijających gier bez użycia smartfonu. Niektóre są znane, lecz zapomniane, inne niedocenione, a jeszcze inne mają bardzo ciekawe odmiany. Nie wymagają wielu rekwizytów. Wiele z nich można zaaranżować w warunkach pozaszkolnych. Wszystkie gry, które zamierzam przedstawić mają wspólny mianownik: reguły są bardzo proste, dają się omówić w kilka minut. Grać w nie mogą wszyscy, od dzieci po dorosłych.
DOJAZD
Konferencja odbywa się w:
Centralnym Ośrodku Sportu
Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Giżycku
ul. Stanisława Moniuszki 22
11-500 Giżycko
REJESTRACJA
Wybierz, na co chcesz się zarejestrować:
Chcę zarejestrowaćRejestruję się na KONFERENCJĘ
✘(dla wszystkich)
Chcę wziąćBiorę udział w PROJEKCIE MATura+
✘(tylko dla województw: kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego)
Chcę wziąćBiorę udział w PROJEKCIE MATma2
✘(tylko dla województw: kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego)
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w sali oraz konieczność zaplanowania cateringu prosimy o zgłoszenia w terminie do 2022-06-06 15:00 (liczy się kolejność zgłoszeń). Po tym terminie po wyczerpaniu limitu miejsc zapisy będą prowadzone na listę rezerwową.
Wszyscy uczestnicy otrzymają pisemne zaświadczenia o udziale w Konferencji.
KONTAKT
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami:
Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT Dariusz Kulma
Okrzei 7, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Nr konta bankowego: 56 1050 1894 1000 0023 0996 6253