Do udziału w Kongresie zapraszamy nauczycieli matematyki ze wszystkich etapów edukacyjnych, jak i pozostałe osoby nie uczące w szkołach.
Wszyscy uczestnicy otrzymają pisemne zaświadczenia o udziale w Kongresie.
Firma Edukacyjno-Wydawnicza
Elitmat
Jeśli chcesz jeszcze skuteczniej uczyć matematyki i poznać nowe dydaktyczne i metodyczne "patenty" na lekcję, w tym również na lekcje on-line
Jeśli chcesz, by Twoje lekcje były dla uczniów edukacyjną przygodą
Jeśli chcesz być mistrzem relacji z Twoimi uczniami, którzy dzięki temu będą dawać z siebie jeszcze więcej
Jeśli chcesz, by Twoi uczniowie uczyli się efektywniej i na dłużej zapamiętywali poznane treści
Jeśli chcesz jeszcze lepiej przygotować swoich uczniów do egzaminów
INFORMATOR z wykazem zadań, które nie obowiązują na maturze 2022, opracowanym dla wszystkich książek wydawnictwa ELITMAT.
Zaświadczenie o udziale w Kongresie
Możliwość wystawienia faktury za udział w Kongresie
NAGRANIE
dostęp do nagrania z webinaru
Bon o wartości 30 zł do wykorzystania w sklepie
www.matematykainnegowymiaru.pl
www.jakzdacmaturezmatematyki.pl
(przy zakupach od 120 zł)
W czasie kongresu zostaną zaprezentowane wybrane produkty z asortymentu następujących wydawnictw. Będzie również możliwość porozmawiania ONLINE na temat produktów
w specjalnie przygotowanych pokojach webinarowych. W sklepie na żywo może być maksymalnie 25 osób w jednym czasie
(jeżeli nie możesz dołączyć do pokoju, spróbuj ponownie za chwilę). Żeby porozmawiać na żywo, zachęcamy do włączenia kamery oraz mikrofonu.
Porozmawiać na temat produktów będzie można
19.03.2022
od 09:30
do 15:45
Naszą pasją jest matematyka!
Dariusz Kulma
Nauczyciel matematyki, ale również, a może przede wszystkim pasjonat nauczania. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych, nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz. To podejście od wielu lat przekłada się na wiele inicjatyw podejmowanych przez niego w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany, w tym w szczególności tytułem Nauczyciela Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN. Jest także autorem zbiorów zadań „Kwadratolandia” oraz serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki”.
więcej
dr Tomasz Szwed
Nauczyciel matematyki z Raciborza, wykładowca, doktor nauk społecznych, członek Zarządu Głównego SNM, a przede wszystkim pasjonat nauczania. Ciągle poszukuje nowych metod pracy i form dotarcia do uczniów oraz skutecznej nauki, dzięki czemu zyskuje rzesze wdzięcznych uczniów, którzy wreszcie zrozumieli i polubili ten przedmiot. Jest współautorem próbnych arkuszy maturalnych oraz podręczników do matematyki wydawnictwa Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro. Jest prelegentem na wielu konferencjach dla nauczycieli w całym kraju, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami, inspirując tym samym innych.
więcej
Jolanta Wysocka
Członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz grupy roboczej MathVegas propagującej wykorzystanie gier planszowych w edukacji. Od 16 lat uczy matematyki w szkole podstawowej. Lubi, gdy uczniowie biorą czynny udział w lekcjach, dyskutują ze sobą, próbują, sprawdzają… Na styl nauczania oraz wykorzystywane formy i metody pracy ogromny wpływ ma wieloletnie pełnienie funkcji drużynowej zuchowej. Swoimi pomysłami dzieli się na swoim fanpage: Matematyka na Wyso/c/kim poziomie. Będą to kolejne moje warsztaty z serii „Matematyka bez prądu” czyli propozycje zajęć, do przeprowadzenia których nie są potrzebne jakiekolwiek urządzenia elektroniczne.
więcej
Dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG
Dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej, biolog, pasjonatka projektowania procesów uczenia się za pomocą niestandardowych metod i narzędzi. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej ze studentami i nauczycielami. Jej pasją jest uczenie, które rozumie jako organizację przestrzeni
edukacyjnej realizującej potrzeby każdego ze studentów. Projektując środowisko uczenia się bazuje na filozofii organizacji turkusowych, co studentom pomaga się rozwijać i daje im przestrzeń dla kreatywności. Tworzy narzędzia edukacyjne wspierające proces uczenia się, współpracę, budowanie zaufania w grupie edukacyjnej i
dbania o relacje. W pracy dydaktycznej wykorzystuje grywalizację od 2013 roku, czyli system oparty na rozpoznaniu indywidualnych potrzeb edukacyjnych studentów i oferujące każdemu z nich obranie własnej ścieżki samorozwoju w ramach poszczególnych kursów.
Jest pomysłodawczynią i organizatorką cyklu ogólnopolskich Konferencji Dydaktyki Akademickich „Ideatorium” na Uniwersytecie Gdańskim (od 2014 r.). Jest ekspertką w międzynarodowym projekcie Erasmus Plus „INDOPED - aktywne metody nauczania w indonezyjskich uczelniach wyższych” (2015-2018). Odznaczona medalem Komisji Edukacji
Narodowej (2016 r.). Laureatka nagrody "Nauczyciel Roku" im. Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego (2019 r.). Czterokrotna beneficjentka Funduszu Innowacji Dydaktycznych na
Uniwersytecie Gdańskim. Od 2020 roku tworzy nową jednostkę wspierająca nauczycieli akademickich Politechniki Gdańskiej, Centrum Nowoczesnej Edukacji. www.cne.pg.edu.pl
więcej
Dorota Uchwat-Zaród, Marcin Zaród
Dorota Uchwat-Zaród i Marcin Zaród - członkowie grupy Superbelfrzy RP, założyciele Stowarzyszenia Tarnowska Akademia Nauki, innowatorzy w programie Popojutrze 2.0, autorzy książki "Godziny Rozwoju. Jak wspierać nastawienie na rozwój i uczyć (się) innowacyjnie." Oboje uczą w tarnowskich liceach, uwielbiają podróże i tai-chi. Marcin w 2013 roku zdobył tytuł Nauczyciela Roku.
więcej
Kongres odbędzie się w formie transmisji na żywo na platformie ClickMeeting, z możliwością obejrzenia go w późniejszym terminie. W celu dołączenia do transmisji należy otworzyć link znajdujący się poniżej. Następnie podać IMIĘ, EMAIL (podany podczas rejestracji na kongres) oraz TOKEN otrzymany w wiadomości email.
Wiadomości z TOKENAMI czyli indywidualnymi kodami dostepu będą rozsyłane w ostatnim tygodniu przed Kongresem. Prosimy oczekiwać wiadomości z adresu Dariusz Kulma <no-reply@clickmeeting.com>
Z uwagi na to, że wiadomości rozsyłane są automatycznie, prosimy o sprawdzenie również folderu SPAM.
W przypadku problemów z dołączeniem, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami 51-77777-51, 789-323-431 lub poprzez wysłanie wiadomości na adres elitmat@elitmat.pl
Wszystkie materiały oraz nagrania z IV Ogólnopolski Kongres Innowacyjnych Nauczycieli Matematyki Online dostępne są pod adresem:
LINK DO MATERIAŁÓWProgram oraz tematy wykładów zostaną podane już wkrótce.
"Ciekawe zadania, triki matematyczne i inne patenty na ożywienie lekcji i zaangażowanie uczniów."
Prowadzi DARIUSZ KULMA
(Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT, Jak zdać maturę z matematyki).
"Nauczanie matematyki w przypowieściach"
Prowadzi dr TOMASZ SZWED
Podczas niezwykle poetyckiego wykładu opowiem o kilku ważnych kwestiach związanych z nauczaniem matematyki. Zastosuję mieszankę przypowieści, wierszyków, sentencji i poczucia humoru. Przypowieści inspirują sluchaczy do osobistych poszukiwań i budowania gmachu swojej wiedzy w sposób niepowtarzalny. Nie podam gotowych rozwiązań, ale przygotuję grunt do tworzenia ich bez końca. Ten wykład to będzie poezja. Premiera tematu miała miejsce podczas 30. KK SNM w Katowicach.
"Matematyka bez prądu - Jak korzystać z tego co mamy. Jak zrobić coś gdy nie mamy nic."
Prowadzi JOLANTA WYSOCKA
Będą to kolejne moje warsztaty z serii „Matematyka bez prądu” czyli propozycje zajęć, do przeprowadzenia których nie są potrzebne jakiekolwiek urządzenia elektroniczne. Tym razem zaprezentuję gotowe gry (planszowe oraz z wydawnictw) które można wykorzystać podczas lekcji i zajęć dodatkowych. Dodatkowo podzielę się kilkoma pomysłami jak uatrakcyjnić lekcję bez konieczności wcześniejszego przygotowania jakichkolwiek materiałów.
"Small teaching, czyli małe wielkie zmiany. Jak wspierać motywację i koncentrację uczniów?"
Prowadzi Dr hab. JOANNA MYTNIK, prof. PG
(Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej).
Przegląd prostych strategii wspierających koncentrację uwagi i motywację uczniów za pomocą serii drobnych zmian, które mają ogromny wpływ na proces nauki i tworzenie śladów pamięciowych. Podczas wykładu uczestnicy poznają kilkanaście sposobów na rozpoczynanie i kończenie zajęć, pomysły na niestandardowe powiązanie matematyki z życiem codziennym uczniów oraz przepis na pracę zespołową w połączeniu z wzajemnym uczeniem się uczniów. Strategie opracowane zostały w oparciu o wyniki badań neurobiologicznych.
"Nauczyciel matematyki mózgozmieniaczem, czyli jak i dlaczego wspierać w uczniach nastawienie na rozwój"
Prowadzi MARCIN ZARÓD I DOROTA UCHWAT-ZARÓD
Pochwały oraz informacje zwrotne, jakich, nawet w dobrej wierze, udzielamy uczniom, mogą niekiedy kierować ich w stronę nastawienia na trwałość, zamiast wspierać nastawienie na rozwój. Autorzy książki "Godziny Rozwoju. Jak wspierać nastawienie na rozwój i uczyć (się) innowacyjnie" opowiedzą o tym, jak badania naukowe z ostatnich dwóch dekad zmieniły nasze postrzeganie roli nauczyciela oraz interakcji nauczyciel-uczeń, a także jak wykorzystać wnioski z tych badań w codziennej pracy nauczyciela matematyki.
Szczegółowy program podamy już wkrótce
Od 9:30 - Rozpoczęcie transmisji online
Od 9.45 dostępne również będą internetowe stoiska wydawnictw: Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro, Wydawnictwa Nowik, Wydawnictwa ELITMAT (Matematyka innego Wymiaru, Jak zdać maturę z matematyki) oraz wydawcy miesięcznika Astronomia, gdzie będzie można porozmawiać na żywo o dostępnej ofercie.
10:00 - Rozpoczęcie Kongresu
10:10 - Wykład "Ciekawe zadania, triki matematyczne i inne patenty na ożywienie lekcji i zaangażowanie uczniów."
Prowadzi DARIUSZ KULMA
(Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT, Jak zdać maturę z matematyki).
10:50 - Prezentacja wydawnictwa Elitmat - specjalna oferta dla uczestników Kongresu
11:00 - przerwa
11:10 - Wykład "Nauczanie matematyki w przypowieściach."
Prowadzi TOMASZ SZWED
Podczas niezwykle poetyckiego wykładu opowiem o kilku ważnych kwestiach związanych z nauczaniem matematyki. Zastosuję mieszankę przypowieści, wierszyków, sentencji i poczucia humoru. Przypowieści inspirują sluchaczy do osobistych poszukiwań i budowania gmachu swojej wiedzy w sposób niepowtarzalny. Nie podam gotowych rozwiązań, ale przygotuję grunt do tworzenia ich bez końca. Ten wykład to będzie poezja. Premiera tematu miała miejsce podczas 30. KK SNM w Katowicach.
11:50 - Prezentacja Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro - specjalna oferta dla uczestników Kongresu
12:00 - przerwa
12:10 - Wykład "Nauczyciel matematyki mózgozmieniaczem, czyli jak i dlaczego wspierać w uczniach nastawienie na rozwój."
Prowadzi MARCIN ZARÓD I DOROTA UCHWAT-ZARÓD
Pochwały oraz informacje zwrotne, jakich, nawet w dobrej wierze, udzielamy uczniom, mogą niekiedy kierować ich w stronę nastawienia na trwałość, zamiast wspierać nastawienie na rozwój. Autorzy książki "Godziny Rozwoju. Jak wspierać nastawienie na rozwój i uczyć (się) innowacyjnie" opowiedzą o tym, jak badania naukowe z ostatnich dwóch dekad zmieniły nasze postrzeganie roli nauczyciela oraz interakcji nauczyciel-uczeń, a także jak wykorzystać wnioski z tych badań w codziennej pracy nauczyciela matematyki.
13:10 - Prezentacja wydawnictwa Nowik - specjalna oferta dla uczestników Kongresu
13:20 - przerwa
13:35 - Wykład "Small teaching, czyli małe wielkie zmiany. Jak wspierać motywację i koncentrację uczniów?"
Prowadzi Dr hab. JOANNA MYTNIK, prof. PG
(Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej).
Przegląd prostych strategii wspierających koncentrację uwagi i motywację uczniów za pomocą serii drobnych zmian, które mają ogromny wpływ na proces nauki i tworzenie śladów pamięciowych. Podczas wykładu uczestnicy poznają kilkanaście sposobów na rozpoczynanie i kończenie zajęć, pomysły na niestandardowe powiązanie matematyki z życiem codziennym uczniów oraz przepis na pracę zespołową w połączeniu z wzajemnym uczeniem się uczniów. Strategie opracowane zostały w oparciu o wyniki badań neurobiologicznych.
14:20 - Prezentacja Miesięcznika "Astronomia"
14:25 - przerwa
14:35 - Wykład "Matematyka bez prądu - Jak korzystać z tego co mamy. Jak zrobić coś gdy nie mamy nic."
Prowadzi JOLANTA WYSOCKA
Będą to kolejne moje warsztaty z serii „Matematyka bez prądu” czyli propozycje zajęć, do przeprowadzenia których nie są potrzebne jakiekolwiek urządzenia elektroniczne. Tym razem zaprezentuję gotowe gry (planszowe oraz z wydawnictw) które można wykorzystać podczas lekcji i zajęć dodatkowych. Dodatkowo podzielę się kilkoma pomysłami jak uatrakcyjnić lekcję bez konieczności wcześniejszego przygotowania jakichkolwiek materiałów.
15:30 - Zakończenie
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami:
Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT Dariusz Kulma
Okrzei 7, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Nr konta bankowego: 56 1050 1894 1000 0023 0996 6253