Do udziału w Kongresie zapraszamy nauczycieli matematyki ze wszystkich etapów edukacyjnych, jak i pozostałe osoby nie uczące w szkołach.
Wszyscy uczestnicy otrzymają pisemne zaświadczenia o udziale w Kongresie.
Firma Edukacyjno-Wydawnicza
Elitmat
Jeśli chcesz jeszcze skuteczniej uczyć matematyki i poznać nowe dydaktyczne i metodyczne "patenty" na lekcję, w tym również na lekcje on-line
Jeśli chcesz, by Twoje lekcje były dla uczniów edukacyjną przygodą
Jeśli chcesz być mistrzem relacji z Twoimi uczniami, którzy dzięki temu będą dawać z siebie jeszcze więcej
Jeśli chcesz, by Twoi uczniowie uczyli się efektywniej i na dłużej zapamiętywali poznane treści
Jeśli chcesz jeszcze lepiej przygotować swoich uczniów do egzaminów
INFORMATOR z wykazem zadań, które nie obowiązują na maturze 2022, opracowanym dla wszystkich książek wydawnictwa ELITMAT.
Zaświadczenie o udziale w Kongresie
Możliwość wystawienia faktury za udział w Kongresie
NAGRANIE
dostęp do nagrania z webinaru
Bon o wartości 30 zł do wykorzystania w sklepie
www.matematykainnegowymiaru.pl
www.jakzdacmaturezmatematyki.pl
(przy zakupach od 120 zł)
W czasie kongresu zostaną zaprezentowane wybrane produkty z asortymentu następujących wydawnictw. Będzie również możliwość porozmawiania ONLINE na temat produktów
w specjalnie przygotowanych pokojach webinarowych. W sklepie na żywo może być maksymalnie 25 osób w jednym czasie
(jeżeli nie możesz dołączyć do pokoju, spróbuj ponownie za chwilę). Żeby porozmawiać na żywo, zachęcamy do włączenia kamery oraz mikrofonu.
Porozmawiać na temat produktów będzie można
06.11.2021
od 09:30
do 15:45
Naszą pasją jest matematyka!
Dariusz Kulma
Nauczyciel matematyki, ale również, a może przede wszystkim pasjonat nauczania. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych, nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz. To podejście od wielu lat przekłada się na wiele inicjatyw podejmowanych przez niego w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany, w tym w szczególności tytułem Nauczyciela Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN. Jest także autorem zbiorów zadań „Kwadratolandia” oraz serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki”.
więcej
dr Tomasz Szwed
Nauczyciel matematyki z Raciborza, wykładowca, doktor nauk społecznych, członek Zarządu Głównego SNM, a przede wszystkim pasjonat nauczania. Ciągle poszukuje nowych metod pracy i form dotarcia do uczniów oraz skutecznej nauki, dzięki czemu zyskuje rzesze wdzięcznych uczniów, którzy wreszcie zrozumieli i polubili ten przedmiot. Jest współautorem próbnych arkuszy maturalnych oraz podręczników do matematyki wydawnictwa Oficyny Edukacyjnej K. Pazdro. Jest prelegentem na wielu konferencjach dla nauczycieli w całym kraju, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami, inspirując tym samym innych.
więcej
Robert Baca
Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach na kierunku matematyka i specjalnościach: finansowa i nauczycielska. Nauczyciel mianowany w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 61 Pro Futuro w Blizne Łaszczyńskiego. Laureat nagrody „Kreatywny nauczyciel, pedagog, wychowawca”. Wyróżnienie w konkursie na scenariusze lekcji kształtujące kompetencje przyszłości organizowanym przez Fundacje LifeSkills. Laureat w konkursie "Kierunek innowacja" organizowanym przez MEN. Prelegent na konferencjach i kongresach ogólnopolskich dla nauczycieli matematyki. Prowadzący szkolenia z metodyki nauczania matematyki oraz z wykorzystania nowoczesnych technologii w nauczaniu dla MSCD, ODN i SNM. Autor artykułów dla czasopisma "Matematyka dla nauczycieli".
Jako nauczyciel na pierwszym miejscu stawiam ucznia i jego potrzeby. Dostrzegam trudności i pomagam w ich pokonaniu. Współpracuję z rodzicami w celu szukania najlepszych rozwiązań dla moich uczniów. Pracuję projektowo, innowacyjnie oraz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Szukam ciekawych i interesujących rozwiązań w nauczaniu matematyki.
więcej
Dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG
Dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej, biolog, pasjonatka projektowania procesów uczenia się za pomocą niestandardowych metod i narzędzi. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej ze studentami i nauczycielami. Jej pasją jest uczenie, które rozumie jako organizację przestrzeni
edukacyjnej realizującej potrzeby każdego ze studentów. Projektując środowisko uczenia się bazuje na filozofii organizacji turkusowych, co studentom pomaga się rozwijać i daje im przestrzeń dla kreatywności. Tworzy narzędzia edukacyjne wspierające proces uczenia się, współpracę, budowanie zaufania w grupie edukacyjnej i
dbania o relacje. W pracy dydaktycznej wykorzystuje grywalizację od 2013 roku, czyli system oparty na rozpoznaniu indywidualnych potrzeb edukacyjnych studentów i oferujące każdemu z nich obranie własnej ścieżki samorozwoju w ramach poszczególnych kursów.
Jest pomysłodawczynią i organizatorką cyklu ogólnopolskich Konferencji Dydaktyki Akademickich „Ideatorium” na Uniwersytecie Gdańskim (od 2014 r.). Jest ekspertką w międzynarodowym projekcie Erasmus Plus „INDOPED - aktywne metody nauczania w indonezyjskich uczelniach wyższych” (2015-2018). Odznaczona medalem Komisji Edukacji
Narodowej (2016 r.). Laureatka nagrody "Nauczyciel Roku" im. Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego (2019 r.). Czterokrotna beneficjentka Funduszu Innowacji Dydaktycznych na
Uniwersytecie Gdańskim. Od 2020 roku tworzy nową jednostkę wspierająca nauczycieli akademickich Politechniki Gdańskiej, Centrum Nowoczesnej Edukacji. www.cne.pg.edu.pl
więcej
Maria Romanowska
Dyplomowana nauczycielka matematyki z wieloletnim stażem pracy w II Liceum Ogólnokształcącym w Opolu, Honorowy Profesor Oświaty, konsultant Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Jest współautorką wielu zbiorów zadań z matematyki dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jest również wychowawcą wielu laureatów i finalistów Olimpiad Matematycznych, a jej uczniowie zdobywają wysokie lokaty w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach matematycznych, a także osiągają bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W okresie zdalnego nauczania opracowała wspólnie z kolegą arkusze maturalne online na poziomie podstawowym i rozszerzonym, które dostępne są na platformie matematycznej. Opracowuje również próbne egzaminy maturalne i próbne egzaminy dla ósmoklasistów oraz diagnozy.
więcej
Kongres odbędzie się w formie transmisji na żywo na platformie ClickMeeting, z możliwością obejrzenia go w późniejszym terminie. W celu dołączenia do transmisji należy otworzyć link znajdujący się poniżej. Następnie podać IMIĘ, EMAIL (podany podczas rejestracji na kongres) oraz TOKEN otrzymany w wiadomości email.
Wiadomości z TOKENAMI czyli indywidualnymi kodami dostepu będą rozsyłane w ostatnim tygodniu przed Kongresem. Prosimy oczekiwać wiadomości z adresu Dariusz Kulma <no-reply@clickmeeting.com>
Z uwagi na to, że wiadomości rozsyłane są automatycznie, prosimy o sprawdzenie również folderu SPAM.
W przypadku problemów z dołączeniem, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami 51-77777-51, 789-323-431 lub poprzez wysłanie wiadomości na adres elitmat@elitmat.pl
Wszystkie materiały oraz nagrania z III Ogólnopolski kongres innowacyjnych nauczycieli matematyki Online dostępne są pod adresem:
LINK DO MATERIAŁÓWProgram oraz tematy wykładów zostaną podane już wkrótce.
"Wyznacz cel, pokaż, dlaczego "coś" działa, udowodnij... czyli nadaj sens uczeniu matematyki, by bardziej przyciągnąć uwagę ucznia"
Prowadzi DARIUSZ KULMA
(Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT, Jak zdać maturę z matematyki).
Każdy z nas lubi wiedzieć po co się czegoś uczy, do czego mu się to przyda i jak działa. Sens tego, co robimy, zmienia w pozytywny sposób nastawienie i prowadzi do zaangażowania. Na przykładzie różnych zagadnień, a także dowodów matematycznych, zarówno ze szkoły podstawowej, jak i ponadpodstawowej
"Model MIZ, czyli motywacja, inspiracje i zaangażowanie."
Prowadzi dr TOMASZ SZWED
W ramach wystąpienia omówię kilka wniosków z moich autorskich badań naukowych w ramach przygotowania m.in. pracy doktorskiej. Podejmę temat motywacji, inspiracji oraz problemu zaangażowania uczniów podczas lekcji. Liczę, że będąc zaangażowanym wykładowcą zainspiruję oraz zmotywuję słuchaczy do dalszej twórczej pracy nauczania matematyki.
"System "LIKE" - lubię to!"
Prowadzi ROBERT BACA
Omówienie nagrodzonego w konkursie "Kierunek innowacja" systemu punktowego wspomagającego system ocenowy w szkole. Podczas wykładu podam cenne wskazówki jak wprowadzić na matematyce system punktowy i dobrze z niego korzystać. Podam przykłady ze swojego pięcioletniego doświadczenia pracy z systemem i pokażę, jak pracować bez obowiązkowej pracy domowej z matematyki.
"Dwa tryby uczenia się - kompendium wiedzy na temat warunków tworzenia pamięci. Wykład nieakademicki oparty o wiedzę z zakresu neurobiologii."
Prowadzi Dr hab. JOANNA MYTNIK, prof. PG
(Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej).
Neurobiologiczne podstawy procesu uczenia się, warunki, w jakich zachodzi tworzenie trwałych śladów pamięciowych. Nieskuteczne metody uczenia się. Dwa tryby uczenia się. Efektywne rozłożenie procesu nauki w czasie. Odpoczynek, nuda, sen, drzemka, aktywność fizyczna jako kluczowe elementy procesu tworzenia pamięci. Techniki wspomagające koncentrację, utrwalanie wiedzy. Proces czy efekt? Mózgowy układ nagrody. Prokrastynacja – neurobiologiczne podłoże, sposoby zmiany nawyku. Planowanie pracy, listy zadań dzienne i tygodniowe.
"Dowody algebraiczne i geometryczne obowiązujące na maturze z matematyki od 2023 roku."
Prowadzi MARIA ROMANOWSKA
Szczegółowy program podamy już wkrótce
Od 9:30 - Rozpoczęcie transmisji online
Od 9.45 dostępne również będą internetowe stoiska wydawnictw: Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro, Wydawnictwa Nowik, Wydawnictwa ELITMAT (Matematyka innego Wymiaru, Jak zdać maturę z matematyki) oraz wydawcy miesięcznika Astronomia, gdzie będzie można porozmawiać na żywo o dostępnej ofercie.
10:00 - Rozpoczęcie Kongresu
10:10 - Wykład "Wyznacz cel, pokaż, dlaczego "coś" działa, udowodnij... czyli nadaj sens uczeniu matematyki, by bardziej przyciągnąć uwagę ucznia"
Prowadzi DARIUSZ KULMA
(Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT, Jak zdać maturę z matematyki).
Każdy z nas lubi wiedzieć po co się czegoś uczy, do czego mu się to przyda i jak działa. Sens tego, co robimy, zmienia w pozytywny sposób nastawienie i prowadzi do zaangażowania. Na przykładzie różnych zagadnień, a także dowodów matematycznych, zarówno ze szkoły podstawowej, jak i ponadpodstawowej
10:55 - Prezentacja wydawnictwa Elitmat - specjalna oferta dla uczestników Kongresu
11:05 - przerwa
11:15 - Wykład "Dowody algebraiczne i geometryczne obowiązujące na maturze z matematyki od 2023 roku."
Prowadzi MARIA ROMANOWSKA
12:00 - Prezentacja wydawnictwa Nowik - specjalna oferta dla uczestników Kongresu
12:10 - przerwa
12:20 - Wykład "Dwa tryby uczenia się - kompendium wiedzy na temat warunków tworzenia pamięci. Wykład nieakademicki oparty o wiedzę z zakresu neurobiologii."
Prowadzi Dr hab. JOANNA MYTNIK, prof. PG
(Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej).
Neurobiologiczne podstawy procesu uczenia się, warunki, w jakich zachodzi tworzenie trwałych śladów pamięciowych. Nieskuteczne metody uczenia się. Dwa tryby uczenia się. Efektywne rozłożenie procesu nauki w czasie. Odpoczynek, nuda, sen, drzemka, aktywność fizyczna jako kluczowe elementy procesu tworzenia pamięci. Techniki wspomagające koncentrację, utrwalanie wiedzy. Proces czy efekt? Mózgowy układ nagrody. Prokrastynacja – neurobiologiczne podłoże, sposoby zmiany nawyku. Planowanie pracy, listy zadań dzienne i tygodniowe.
13:20 - Prezentacja Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro - specjalna oferta dla uczestników Kongresu
13:30 - przerwa
13:40 - Wykład "System "LIKE" - lubię to!"
Prowadzi ROBERT BACA
Omówienie nagrodzonego w konkursie "Kierunek innowacja" systemu punktowego wspomagającego system ocenowy w szkole. Podczas wykładu podam cenne wskazówki jak wprowadzić na matematyce system punktowy i dobrze z niego korzystać. Podam przykłady ze swojego pięcioletniego doświadczenia pracy z systemem i pokażę, jak pracować bez obowiązkowej pracy domowej z matematyki.
14:25 - Prezentacja Miesięcznika "Astronomia"
14:35 - przerwa
14:45 - Wykład "Model MIZ, czyli motywacja, inspiracje i zaangażowanie."
Prowadzi dr TOMASZ SZWED
W ramach wystąpienia omówię kilka wniosków z moich autorskich badań naukowych w ramach przygotowania m.in. pracy doktorskiej. Podejmę temat motywacji, inspiracji oraz problemu zaangażowania uczniów podczas lekcji. Liczę, że będąc zaangażowanym wykładowcą zainspiruję oraz zmotywuję słuchaczy do dalszej twórczej pracy nauczania matematyki.
15:30 - Zakończenie
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami:
Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT Dariusz Kulma
Okrzei 7, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Nr konta bankowego: 56 1050 1894 1000 0023 0996 6253