„IX Ogólnopolski Kongres Innowacyjnych Nauczycieli Matematyki Online”

Do udziału w Kongresie zapraszamy nauczycieli matematyki ze wszystkich poziomów edukacyjnych. Zachęcamy również do uczestnictwa osoby zajmujące się szeroko pojętą edukacją dzieci i młodzieży, w tym pedagogów, edukatorów czy doradców metodycznych.

Howard G. Hendricks powiedział „Dobre nauczanie jest więcej sztuką niż nauką.” Wyjątkowi i charyzmatyczni goście oraz ogromna dawka wiedzy, którą chcą się podzielić w swoich wykładach, pozwoli nam – nauczycielom – dalej się rozwijać i szukać nowych rozwiązań, które uczynią naszą pracę jeszcze bardziej skuteczną i satysfakcjonującą.

Polecam serdecznie wszystkim ten Kongres – Dariusz Kulma

Dariusz Kulma

PRELEGENCI

Naszą pasją jest matematyka!


Dariusz Kulma

Dariusz Kulma

Nauczyciel matematyki, ale przede wszystkim pasjonat nauczania. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem, to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych. Nie jest ważne CZEGO uczysz, ale JAK uczysz. To podejście od wielu lat przekłada się na podejmowane przez niego inicjatywy w zakresie edukacji. Był za to wielokrotnie nagradzany. Wyjątkowym osiągnięciem był tytuł Nauczyciela Roku 2008 uzyskany w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN. Autor zbiorów zadań „Kwadratolandia” oraz serii książek dla maturzystów- „Jak zdać maturę z matematyki?”, które cieszą się dużą popularnością wśród nauczycieli i uczniów.

Tomasz Szwed

dr Tomasz Szwed

Nauczyciel matematyki z Raciborza, wykładowca, doktor nauk społecznych, członek Zarządu Głównego SNM, a przede wszystkim pasjonat nauczania. Ciągle poszukuje nowych form dotarcia do uczniów, a także innowacyjnych metod pracy, aby uczyć jak najbardziej skutecznie. Dzięki temu zyskuje rzesze wdzięcznych uczniów, którzy zrozumieli i polubili ten przedmiot. Jest współautorem próbnych arkuszy maturalnych oraz podręczników do matematyki wydawnictwa Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro. Jest prelegentem na wielu konferencjach dla nauczycieli w całym kraju, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami, inspirując tym samym innych.

Dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG

dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG

Dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej, biolog, pasjonatka projektowania procesów uczenia się za pomocą niestandardowych metod i narzędzi. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej ze studentami i nauczycielami. Jej pasją jest uczenie, które rozumie jako organizację przestrzeni edukacyjnej realizującej potrzeby każdego ze studentów. Projektując środowisko uczenia się bazuje na filozofii organizacji turkusowych, co studentom pomaga się rozwijać i daje im przestrzeń dla kreatywności. Tworzy narzędzia edukacyjne wspierające proces uczenia się, współpracę, budowanie zaufania w grupie edukacyjnej i dbania o relacje. W pracy dydaktycznej wykorzystuje grywalizację od 2013 roku, czyli system oparty na rozpoznaniu indywidualnych potrzeb edukacyjnych studentów i oferujące każdemu z nich obranie własnej ścieżki samorozwoju w ramach poszczególnych kursów.

Jest pomysłodawczynią i organizatorką cyklu ogólnopolskich Konferencji Dydaktyki Akademickich „Ideatorium” na Uniwersytecie Gdańskim (od 2014 r.). Jest ekspertką w międzynarodowym projekcie Erasmus Plus „INDOPED - aktywne metody nauczania w indonezyjskich uczelniach wyższych” (2015-2018). Odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej (2016 r.). Laureatka nagrody "Nauczyciel Roku" im. Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego (2019 r.). Czterokrotna beneficjentka Funduszu Innowacji Dydaktycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2020 roku tworzy nową jednostkę wspierająca nauczycieli akademickich Politechniki Gdańskiej, Centrum Nowoczesnej Edukacji. www.cne.pg.edu.pl

Justyna Klimczyk

Justyna Klimczyk

Nauczycielka informatyki i matematyki w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie. Autorka bloga „TIKowy Belfer”. Pod tą nazwą można ją znaleźć również na Facebooku, Instagramie i Tik Toku. Entuzjastka stosowania technologii w codziennej pracy z uczniem. Microsoft Innovative Educator Expert, ambasadorka Wakeleta. Należy do społeczności SUPERBELFRZY RP.
Uczestniczka wielu projektów ogólnopolskich, autorka innowacji, zdobywczyni grantów. Ma na swoim koncie współautorstwo podręcznika do informatyki dla szkoły podstawowej. Autorka licznych publikacji w czasopismach edukacyjnych i w internecie. Prowadzi również szkolenia dla nauczycieli.

Robert Baca

Robert Baca

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach na kierunku matematyka i specjalnościach: finansowa i nauczycielska. Nauczyciel mianowany w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 61 Pro Futuro w Blizne Łaszczyńskiego. Laureat nagrody „Kreatywny nauczyciel, pedagog, wychowawca”. Wyróżnienie w konkursie na scenariusze lekcji kształtujące kompetencje przyszłości organizowanym przez Fundacje LifeSkills. Laureat w konkursie "Kierunek innowacja" organizowanym przez MEN. Prelegent na konferencjach i kongresach ogólnopolskich dla nauczycieli matematyki. Prowadzący szkolenia z metodyki nauczania matematyki oraz z wykorzystania nowoczesnych technologii w nauczaniu dla MSCD, ODN i SNM. Autor artykułów dla czasopisma "Matematyka dla nauczycieli".

Jako nauczyciel na pierwszym miejscu stawiam ucznia i jego potrzeby. Dostrzegam trudności i pomagam w ich pokonaniu. Współpracuję z rodzicami w celu szukania najlepszych rozwiązań dla moich uczniów. Pracuję projektowo, innowacyjnie oraz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Szukam ciekawych i interesujących rozwiązań w nauczaniu matematyki.

Robert Bielecki

Pedagog, dydaktyk, neurodydaktyk, nauczyciel, szkoleniowiec i wykładowca akademicki. Właściciel firmy szkoleniowej Neurodydaktyczne Horyzonty, inicjator Ogólnopolskiej Konferencji Neurodydaktyka. Bliżej ucznia – bliżej mózgu – bliżej sukcesu. Współautor książki "Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie". Autor artykułów z zakresu neurodydaktyki, pedagogiki i edukacji zdrowia. Członek Włocławskiego Towarzystwa Naukowego. Członek Komitetu Naukowego Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego Neurodydaktyki. Współtwórca programu studiów podyplomowych o specjalności neurodydaktyka z elementami edukacji alternatywnej. Interesuje się rolą mechanizmów pracy mózgu w procesie edukacji, propaguje włączanie osiągnięć neuronauki w projektowanie procesu uczenia się i nauczania.

Małgorzata Zakrzewska

PROWADZĄCA

Małgorzata Zakrzewska

Dyrektor Firmy Edukacyjno-Wydawniczej ELITMAT, od kilkunastu lat zaangażowana w wiele projektów edukacyjnych, w tym m.in. Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży, projekt „Matematyka Innego Wymiaru” czy „E-laboratorium matematyczne”. Od kilku lat organizuje konferencje dla nauczycieli, zarówno w formie stacjonarnej jak i online - w tym Kongresy Innowacyjnych Nauczycieli Matematyki. Od trzech lat koordynuje projekty MATura+ oraz MATma2. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Ścieżki Nieskończoności”, organizującego coroczne wakacyjne wyjazdy dla młodzieży oraz festiwale muzyczne. Redaguje serię książek „Jak zdać maturę z matematyki?”.

ORGANIZATOR

ELITMAT

Firma Edukacyjno-Wydawnicza
Elitmat

PARTNERZY

>Oficyna Edukacyjna - Krzysztof Pazdro

Oficyna Edukacyjna - Krzysztof Pazdro

Wydawnictwo Nowik

Wydawnictwo Nowik

Miesięcznik Astronomia

Miesięcznik Astronomia

SPONSORZY

casio

wyłączny dystrybutor Grupa Zibi S.A

Jeśli chcesz poprawić skuteczność nauczania, stosując nowoczesne techniki dydaktyczne

Jeśli chcesz, by Twoje lekcje - tradycyjne lub online, były dla uczniów edukacyjną przygodą

Jeśli chcesz wdrożyć w swojej klasie hasło: DOBRA RELACJA TO SKUTECZNA MOTYWACJA

Jeśli chcesz, by Twoi uczniowie uczyli się efektywniej i na dłużej zapamiętywali poznane treści

Jeśli chcesz lepiej przygotować swoich uczniów do egzaminów

CO JESZCZE ZYSKUJESZ:

Zaświadczenie

Imienne zaświadczenie o udziale w Kongresie

Nagranie

Dostęp do nagrania webinaru

Oferta specjalna

Specjalną ofertę rabatową od naszych partnerów

faktura

Możliwość wystawienia na szkołę faktury z terminem płatności

PROGRAM

sobota
23 listopada 2024
od 09:30 do 16:00

  • Od 9:45 - Rozpoczęcie transmisji online

  • 10:00 - Rozpoczęcie Kongresu

  • 10:10 - Wykład: "Podaruj uczniom SPRAWCZOŚĆ"

    Prowadzi DARIUSZ KULMA
    (Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT, Jak zdać maturę z matematyki).

    Podarowanie uczniom sprawczości oznacza umożliwienie im aktywnego uczestnictwa w procesie edukacyjnym i podejmowania decyzji dotyczących własnej nauki. Dzięki temu uczniowie rozwijają umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialności oraz pewności siebie. Wzmacniając ich poczucie sprawczości, tworzymy środowisko sprzyjające motywacji i zaangażowaniu.

  • 10:50 - Prezentacja wydawnictwa Elitmat - specjalna oferta dla uczestników Kongresu

  • 11:05 - przerwa

  • 11:15 - Wykład: "Jak sztuczna inteligencja pomaga uczyć się matematyki i jak to zmienia nasze myślenie o uczeniu się?"

    Prowadzi dr hab. Joanna Mytnik, prof. PG

    Co tak naprawdę zmienia pojawienie się generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI) w myśleniu o edukacji? Co trzeba wiedzieć będąc nauczycielem? Jak narzędzia GenAI mogą dziś wspierać proces uczenia się matematyki? Czy na pewno uczeń w każdym wieku powinien używać nowych technologii? Czy młodzi ludzie uczą się dziś inaczej? Co potrafi AI tutor? Jak go wytrenować dla uczniów do przedmiotu? Jak wspierać uczniów w etycznym i odpowiedzialnym używaniu nowych technologii? I wreszcie: jak nie zlecać myślenia na zewnątrz, a wykorzystać GenAI do własnego rozwoju. Opowieść o poskramianiu dzikiego konia. Jeśli nauczysz się go prowadzić, może zanieść Cię daleko. Ale pamiętaj: to Ty jesteś jeźdźcem, trzymaj wodze!

  • 12:25 - przerwa

  • 12:35 - "CrashTesty z matematyki dla ósmoklasistów. Jak skutecznie przygotować uczniów do egzaminu zgodnie z aktualnie obowiązującą podstawą programową."

    Prowadzi Robert Baca

  • 13:00 - Wykład: "Niezapomniane nauczanie matematyki"

    Prowadzi dr Tomasz Szwed

    Kluczem do efektywnego kształcenia jest pamięć. Żeby poprawnie rozumować i pięknie myśleć, trzeba łączyć fakty. Fakty te jednak wcześniej należy utrwalić w swojej pamięci. Literatura na temat zapamiętywania jest bardzo obszerna i często ma charakter poradnikowy, dlatego w proponowanym wystąpieniu zostaną zaprezentowane odpowiednio dobrane pod kątem użyteczności w nauczaniu matematyki informacje. Niezapomniane nauczanie matematyki może stać się faktem, ale wymaga refleksji i pracy w oparciu o pewne zasady. Podczas swojego wystąpienia właśnie o nich wspomnę, omówię też kilka ciekawych pomysłów Pepsa Mccrea. Na zakończenie wytłumaczę dlaczego jestem sceptyczny wobec odkryć neurodydaktyki.

  • 13:40 - Prezentacja Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro - specjalna oferta dla uczestników Kongresu

  • 13:50 - przerwa

  • 14:05 - Wykład: "TIK-owy warsztat nauczyciela matematyki"

    Prowadzi Justyna Klimczyk

    Podczas wykładu zostaną przedstawione różne przydatne aplikacje webowe, które można wykorzystać podczas przygotowywania materiałów na zajęcia lub podczas samych zajęć, by lekcje matematyki stały się bardziej atrakcyjne i angażujące uczniów.

  • 14:50 - Prezentacja wydawnictwa Nowik - specjalna oferta dla uczestników Kongresu

  • 15:00 - przerwa

  • 15:15 - Wykład: "Pamięć w szkole. To nie tak jak myślisz"

    Prowadzi Robert Bielecki

    • Jaka jest natura ludzkiej pamięci?
    • Po co nam tak naprawdę pamięć i dlaczego edukacja szkolna stoi w opozycji do naturalnych funkcji tworzenia wspomnień?
    • Dlaczego fałszywe postrzeganie roli i mechanizmów tworzenia pamięci przekłada się negatywnie na proces uczenia się?
    • Jakie fazy musi przejść informacja, aby stać się trwałym wspomnieniem z lekcji?
  • 16:15 - Zakończenie

JAK DOŁĄCZYĆ?

Wszystkie materiały, zaświadczenie oraz nagrania z IX Ogólnopolski Kongres Innowacyjnych Nauczycieli Matematyki Online dostępne są pod adresem:

LINK DO MATERIAŁÓW

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydawnictw

W trakcie Kongresu, w godz. 09:30-15:45, będzie możliwość rozmowy ONLINE na temat produktów. W tym celu przygotujemy dla Państwa specjalne pokoje webinarowe!*


Elitmat

Wydawnictwo Elitmat

BON

100 zł

z biletem PREMIUM

ważny do 24.11.2024


Dodatkowy rabat

-15%

z kodem: KONGRES15

ważny do 24.11.2024

Elitmat
Astronomia

Miesięcznik Astronomia

Rabaty

do -40%

z kodem: KONGRES2024
na prenumeraty, książki, gadżety astronomiczne

ważny do 24.11.2024

Astronomia
Pazdro

Oficyna Pazdro

DODATKOWY

KOD RABATOWY

-5%

Kod: IX_KONGRES

ważny od 23.11.2024 do 30.11.2024

Rabaty na stronie sumują się

Pazdro
Wydawnictwo Nowik

Wydawnictwo Nowik

RABAT

-30%

NA KSIĄŻKI WYDAWNICTWA NOWIK

nie dotyczy przecen i pakietów

ważny od 23.11.2024 do 24.11.2024

Wydawnictwo Nowik

*W sklepie na żywo może być maksymalnie 25 osób w jednym czasie (jeżeli nie możesz dołączyć do pokoju, spróbuj ponownie za chwilę). Żeby porozmawiać na żywo, zachęcamy do włączenia kamery oraz mikrofonu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sponsorów
CASIO

Kalkulatory naukowe

Rabat

-28%

z Kodem: IXKongres
Przy zakupie minimum 3 sztuk dowolnych kalkulatorów naukowych Casio

ważny od 30.11.2024

Kalkulatory naukowe

Wszyscy Nauczyciele uczestniczący w Projekcie Matematycznym dla Maturzystów lub Projekcie Matematycznym dla Ósmoklasistów mogą skorzystać z

DOFINANSOWANIA

60%

na udział w Kongresie*

Dofinansowanie pochodzi ze środków Firmy Edukacyjno-Wydawniczej ELITMAT

ELITMAT

Projekty Matematyczne ELITMAT

Projekt MATura + Projekt MATma 2

*Aby skorzystać ze zniżki, przy rejestracji wpisz KOD, który został wysłany do każdego uczestnika projektu SMS-em lub na adres E-MAIL.

KOD ZNIŻKOWY ważny jest do wyczerpania limitu miejsc objętych dofinansowaniem (liczy się kolejność zgłoszeń)

99% miejsc jest już zajętych

KUP DOSTĘP DO NAGRAŃ

NAGRANIA Z KONGRESU

Chcę kupićKupuję nagrania

  • dostęp do nagrań z największego wydarzenia ONLINE dla Nauczycieli Matematyki
  • możliwość obejrzenia wydarzenia do dnia 30.08.2024r
  • zaświadczenie o udziale w Kongresie
  • możliwość wystawienia faktury na szkołę

Już dziś mogą Państwo zakupić dostęp do nagrań w promocyjnej cenie 99.5 zł (kwota z rabatem 50%). Nie zwlekaj, nasza promocja potrwa tylko do 2025-04-30 23:59:59

Koszt dostępu do nagrań wynosi: 199.00 zł
Cena promocyjna 99.50 zł (z rabatem 50%)
rabat obowiązuje do 30-04-2025 włącznie
Do końca promocji pozostało:
00
Dni
:
00
Godziny
:
00
Minuty
:
00
Sekundy
Dostęp do nagrań

Opłata konferencyjna zawiera m.in. materiały konferencyjne oraz poczęstunek.



Kod poprawny uzyskany rabat -80% Podany kod jest niepoprawny

Jestem czynnym nauczycielem:
Dane dotyczące szkoły
W przypadku braku szkoły w powyższej liście prosimy podać jej nazwę.
Dane dotyczące miejsca zamieszkania
Miejscowosć zamieszkania
Województwo zamieszkania

Nabywca

Odbiorca / Płatnik




ZAPISUJĄC SIĘ NA KONGRES AKCEPTUJESZ WARUNKI REZYGNACJI

  • rezygnacja do 14 dni przed dniem Kongresu - uczestnikowi przysługuje zwrot całej wpłaconej kwoty
  • rezygnacja do 7 dni przed dniem Kongresu - uczestnikowi przysługuje zwrot połowy wpłaconej kwoty
  • rezygnacja w terminie krótszym niż 7 dni przed dniem Kongresu uczestnikowi nie przysługuje zwrot wpłaconej kwoty




kod Captch

KONTAKT

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami:

Dane do przelewu

Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT Dariusz Kulma
Okrzei 7, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Nr konta bankowego: 56 1050 1894 1000 0023 0996 6253