_O projekcie

projekt

MATura+ to projekt, którego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych z matematyki uczniów klas maturalnych z wybranych województw. Planowany projekt jest kontynuacją działań, które rozpoczęliśmy w roku szkolnym 2021/2022 na grupie 300 maturzystów z województwa kujawsko-pomorskiego. Sukces tego pilotażu zaowocował rozszerzeniem projektu w kolejnym roku szkolnym, w którym wsparciem objęliśmy 1000 maturzystów oraz 800 ósmoklasistów z czterech województw, w kolejnym roku szkolnym znów poszerzyliśmy działania o dwa kolejne województwa i łącznie 2000 maturzystów oraz 900 ósmoklasistów mogło skorzystać z dodatkowego wsparcia. Przed nami kolejny rok szkolny i znów coraz szerszy zakres działań.

W roku szkolnym 2024/2025 do udziału w projektach możemy zaprosić aż 2200 maturzystów i 1100 ósmoklasistów z 7 województw.

Wspólnie działamy na rzecz podwyższenia wyników wśród młodzieży poprzez całoroczne darmowe kursy przygotowujące do matury z matematyki. W tym zakresie współpracujemy z nauczycielami danych uczniów, prowadząc dla nich dodatkowe szkolenia, ponieważ zależy nam, żebyśmy byli dla nich wsparciem i uzupełnieniem zajęć szkolnych. Projekt ma charakter niekomercyjny, a uczestnicy otrzymują 100% dofinansowanie ze strony Fundacji Empiria i Wiedza.

Jeśli jesteś zainteresowany projektem MATma2 dla ósmoklasistów, to zapraszamy.

TUTAJ

_Organizatorzy

ORGANIZATOR

ELITMAT

ORGANIZATOR

Jak zdać maturę z matematyki

Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT łączy sprawdzone metody dydaktyczne z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi i psychologicznymi w taki sposób, aby nauczanie było efektywne, nowoczesne, ale i przyjazne. Naszą misją jest EDUKACJA INNEGO WYMIARU.

Jesteśmy wydawnictwem specjalizującym się w książkach matematycznych – seria zbiorów zadań konkursowych „Kwadratolandia” oraz seria książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki” autorstwa Dariusza Kulmy – Nauczyciela Roku 2008. W ramach swojej działalności zrealizowaliśmy kilka projektów edukacyjnych, takich jak „Matematyka Innego Wymiaru” i „Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży” - , wcześniej znane pod nazwą „Kwadratura Koła” - czy „E-laboratorium matematyczne – małymi krokami do wielkich sukcesów”. Obecnie realizujemy również ogólnopolski projekt „Jak zdać maturę z matematyki?” dla maturzystów z całego kraju, w ramach którego prowadzimy dla nich wsparcie online poprzez portal internetowy oraz fanpage. Nasze wieloletnie doświadczenia zbierane w pracy z młodzieżą zaowocowały opracowaniem autorskiego systemu nauczania matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi interaktywnych i opartego na mocnych podstawach psychologii poznawczej. Od 2007 roku prowadzimy kursy przygotowawcze dla maturzystów. Ostatnie dwa lata przyniosły również nowe wyzwania w edukacji, dlatego nauczanie matematyki z sukcesami przenieśliśmy również do świata online, organizując kursy i webinary dla zdających egzamin dojrzałości, w tym Wielkie Lekcje, w których jednocześnie bierze udział nawet 1000 uczniów z całego kraju.


zobacz więcej

PARTNER STRATEGICZNY
WSPÓŁORGANIZATOR

Fundacja Empiria i Wiedza

PARTNER

Bank Gospodarstwa Krajowego

Fundacja Empiria i Wiedza została powołana przez Bank Gospodarstwa Krajowego aby budować i rozwijać potencjał Polskiego Kapitału Społecznego i budować lepszą przyszłość Polski poprzez inwestowanie w edukację, w oparciu o równe szanse w dostępie do niej. Działanie to jest zgodne z założeniami kultury i misji BGK, w które wpisany jest rozwój, szczególnie zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski, co wynika z troski o Polskę, świat i losy przyszłych pokoleń.

Realizacja celów fundacji, odbywa się poprzez kształcenie Polaków na wielu poziomach, począwszy od młodzieży szkolnej, poprzez studentów, a skończywszy na osobach zajmujących kluczowe stanowiska w strategicznych sektorach spółek skarbu państwa.

Wierzymy, że solidny Kapitał Społeczny, jest podstawą nowoczesnego, silnego gospodarczo państwa, liczącego się na arenie międzynarodowej. Jego kształtowanie wymaga nie tylko doskonalenia relacji społecznych, lecz także budowania kluczowych kompetencji i umiejętności współpracy.

Drogą do ich budowy jest edukacja wspierająca w rozwoju najzdolniejszych, a jednocześnie wyrównująca szanse i gwarantująca równy dostęp do wiedzy wszystkim obywatelom.

    Nasze cele realizujemy poprzez:
  • Edukację młodzieży i studentów w zakresie wiedzy ekonomicznej, finansów i bankowości;
  • Fundowanie stypendiów na prestiżowych zagranicznych uczelniach - dla kadry zarządzającej, osób pełniących strategiczne funkcje w polskich firmach oraz w spółkach skarbu państwa;
  • Propagowanie i rozpowszechnianie w przystępny sposób specjalistycznej wiedzy ekonomicznej wśród wszystkich grup społecznych;
  • Podnoszenie poziomu edukacji, promowanie i wdrażanie nowych technologii w tym zakresie;
  • Promowanie postaw etycznych i relacji społecznych wśród młodego pokolenia.

Wierzymy, że działania te przełożą się jednocześnie na umacnianie jednostkowego potencjału Polaków oraz na pozycję i rangę Polski na arenie międzynarodowej.


zobacz więcej

_Etapy projektu


1
Konferencje inaugurujące projekt w poszczególnych województwach

03.06.2024

Wrocław | Dolnośląska Konferencja Nauczycieli Matematyki - inaugurująca projekty MATura+ oraz MATma2 na rok 2024/2025.

10.06.2024

POZNAŃ | Wielkopolska Konferencja Nauczycieli Matematyki - inaugurująca projekty MATura+ oraz MATma2 na rok 2024/2025.

11.06.2024

SZCZECIN | Zachodniopomorska Konferencja Nauczycieli Matematyki - inaugurująca projekty MATura+ oraz MATma2 na rok 2024/2025.

14.06.2024

GIŻYCKO | Warmińsko-Mazurska Konferencja Nauczycieli Matematyki - inaugurująca projekty MATura+ oraz MATma2 na rok 2024/2025.

1

Rekrutacja nauczycieli i uczniów

Jak zgłosić się do projektu?

1
1. Pierwszego zgłoszenia dokonuje nauczyciel, zgłaszając w pierwszej kolejności swoją chęć udziału w projekcie, uzupełniając formularz REJESTRACYJNY
2
Nauczyciel otrzymuje wiadomość e-mail z indywidualnym kodem, który należy przekazać swoim uczniom.
3
Uczniowie rejestrują się na kurs on-line tutaj REJESTRACJA , używając kodu, który otrzymali od swojego nauczyciela. Dzięki temu uczniowie uzyskają bezpłatny udział w kursie i zostaną „połączeni” ze swoim nauczycielem. Zobacz regulamin projektu: REGULAMIN
2

Spotkania motywacyjne dla uczniów zakwalifikowanych do projektu – odbędą się w formie spotkań na żywo w poszczególnych województwach we wrześniu 2024

3

Od października do kwietnia – zajęcia dla maturzystów on-line

4

Szkolenia dla nauczycieli

W projekcie planowane są dodatkowe szkolenia dla nauczycieli (w formie stacjonarnej i online). Nauczyciele otrzymają również dostęp do materiałów dydaktycznych w formie interaktywnych kart pracy.

5

Nagroda dla najbardziej zaangażowanych uczniów

Na zakończenie projektu uczniowie, którzy wykażą się największym zaangażowaniem i osiągną największy postęp, zostaną nagrodzeni wspólnym wyjazdem.

Dowiedz się więcej o projekcie.

info-icon

Całoroczny kurs do matury z matematyki na poziomie podstawowym

info-icon

Dla maturzystów z liceum i technikum z siedmiu województw

info-icon

Wyróżnienia dla najbardziej zaangażowanych uczniów

info-icon

Lekcje z Dariuszem Kulmą – Nauczycielem Roku 2008 i autorem serii książek „Jak zdać maturę z matematyki”

info-icon

Dodatkowe materiały dydaktyczne dla nauczycieli

info-icon

Szkolenia dla nauczycieli

info-icon

Udział bezpłatny

info-icon

Wykłady motywacyjne dla maturzystów

info-icon

Skuteczność zajęć potwierdzona wynikami uczniów poprzednich edycji

_Kurs do matury

Mapa

W ramach projektu maturzyści wezmą udział w całorocznym kursie z on-line z matematyki na poziomie podstawowym, który poprowadzi Dariusz Kulma – Nauczyciel Roku 2008 oraz autor serii książek „Jak zdać maturę z matematyki?”.

Mapa

_Opinie kursantów

"Aleeee się cieszę!!!! Z próbnych 30-40%, a tu obstawiam około 70% po maturze! Przed kursem moja matura polegałaby na strzelaniu, a dzisiaj poszłam i zrobiłam wszystkie oprócz zadania z ostrosłupem za 4pkt, ale i tak uważam to za wielki sukces, zarówno mój jak i Państwa <3 Dziękuję za świetne przygotowanie"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Na maturze rozwiązałam wszystkie zadania!!! Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona, myślałam, że będzie gorzej. Jeśli chodzi o niektóre zadania otwarte, to przed kursem zastanawiałabym się nad zrobieniem ich, a teraz... poszło łatwiutko. Jestem zadowolona, bo na dobrą sprawę na kursie przerobiliśmy każdy typ zadań który się pojawił w arkuszu."

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"We wrześniu miałam 28% strzelając, a teraz byłam pewna swoich odpowiedzi. Pan Darek na kursie i w maratonach zwracał uwagę na najważniejsze rzeczy. Na maturę z matematyki weszłam bez stresu, jestem przekonana, że będę zadowolona wynikiem. Dziękuję"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Bardzo mi pomógł udział w zajęciach . Odzyskałam wiarę w siebie, nie poddawałam się i wykonywałam wszystkie zadania. Mając kiedyś problemy z logarytmami, trygonometrią dzisiaj na maturze czułam się w tym świetnie. Dziękuję za każdą lekcję z Panem, za każde miłe słowo i otuchę do działania. Gdyby nie Pan nie wiadomo jak by teraz wyglądała moja matematyka ??"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"POLECAM KAŻDEMU I BĘDĘ TO POWTARZAŁA ZAWSZE! Ten kurs jest najlepszą inwestycją w maturę (dziś po wyjściu aż mi się szkoda zrobiło, że nie zapisałam się na kurs na rozszerzoną matematykę, chociaż wiem, że to inny poziom, ale ten kurs tyle uczy, że nic nie jest straszne z matematyki). Lekcje były bardzo przyjemne i motywujące, chciało się po prostu na nich być, bo widać było postępy i dziś widzę moją pracę po rozwiązaniu tego arkusza. Polecam każdemu!"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Tak, udział w kursie bardzo mi pomógł. Matura z matematyki była dla mnie bezstresowa, a na początku roku wydawało mi się to nie możliwe. Dziękuje panu Darkowi i całej ekipie Elitmatu!"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Kurs uratował mi skórę - i wcale to nie jest hiperbola. Dzięki temu w 8 miesięcy nauczyłam się matematyki i to była fantastyczna inwestycja. Uważam, że nie ma nikogo lepszego na rynku niż Wy, drodzy Państwo. Bardzo dziękuję za te wszystkie lekcje, maratony etc. To dzięki Wam liczę na wynik około 100%. Pozdrawiam serdecznie"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Udział w kursie pomógł mi wejść na szczebel około 80%, było to dla mnie marzeniem jeszcze we wrześniu, kiedy maturę próbną napisałam na 15%. Jedyne co mogę zrobić, to serdecznie podziękować prowadzącemu oraz Pani Gosi jak i wszystkim osobom którzy są organizatorami. Nie sądziłam że będę w stanie tak zmienić swój poziom jak i podejście do matematyki! Dziękuje:)"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Udział w kursie bardzo mi pomógł, nie spodziewałam się, że w klasie maturalnej będę w stanie nadrobić moje braki wiedzy z poprzednich lat, tym bardziej w tak przyjemny sposób. Uważam, że gdyby nie kurs najprawdopodobniej wahał by się ok. 30-40%. Po dzisiejszej maturze mogę zaryzykować nawet że niżej niż 70% nie będzie, a może nawet i więcej. Tak więc kurs spełnił moje oczekiwania, przygotował mnie bardzo dobrze do egzaminu i jestem za to ogromnie wdzięczna. Dziekuję!"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Kus bardzo mi pomógł, z wyników około 50% procent moje wyniki wzrosły do około 100%, a do Maturki podeszłam bez jakiegokolwiek stresu :). Jeszcze raz bardzo dziękuję, wasz kurs to najlepsze co mogło mnie spotkać przed maturą ?"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Udział w tym kursie z pewnością pomógł mi w przypomnieniu wszystkich wiadomości. Dodatkowo pozwolił mi podejść do matury na spokojnie. Gdy otworzyłam arkusz pomyślałam sobie "Spokojnie, zrób to jak na zajęciach u Pana Kulmy- tak jak na crush testach". Po całej maturze mogę powiedzieć jedno: DZIĘKUJĘ PANIE DARKU! :-D"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Dziękuje Panie Darku za pomoc i super spędzony czas. Matematykę serio da się polubić!!!"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"I TO JAK! Zdecydowanie, bez żadnego cienia wątpliwości, bez zastanowienia odpowiadam T A K! Kurs świetnie mnie przygotował do matury, dzięki lekcjom z Panem Darkiem czułam się pewnie i nie miałam problemu z rozwiązywaniem zadań z arkusza. Bardzo dziękuje za każdy jedno spotkanie, od tego pierwszego po ostatnie i każde inne po drodze. Swoją drogą po wczorajszej Wielkiej Lekcji wyszłam na dwór, bo przepięknie świeciło słońce, dotarło do mnie, że to już koniec i łzy same zaczęły mi spływać po policzkach. Mimo końca tej przygody chciałabym ponownie podziękować, bo gdyby nie Pan, to bałabym się o swój wynik, ale dzięki Panu - jestem o niego spokojna B) Uwielbiam Pana, jest Pan moim Guru i postawiłam sobie Pana pomnik w moim sercu (tak dożywotnio). Pozdrawiam również Panią Gosię, która mimo że za kulisami to zawsze była i darzyła nas swoim pięknym uśmiechem! DZIĘKUJĘ PAŃSTWU ZA WSZYSTKO!"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Udział w kursie bardzo mi pomógł, ponieważ obawiałam się, że przez natłok nauki z innych przedmiotów do matury, nie będę miała czasu na powtórzenie materiału z matematyki od początku nauki w liceum. Dzięki kursowi udało mi się to zrobić, zyskałam dzięki temu więcej czasu na powtórki z reszty przedmiotów. Dodatkowo kurs ułatwił to, że gdy w szkole na lekcji powtarzaliśmy to, co było już powtórzone wcześniej na kursie, to nie miałam problemów z rozwiązywaniem zadań dotyczących danego działu."

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Udział w kursie to była jedna z najlepszych decyzji jakie podjęłam, matura nie była już taka straszna jak we wrześniu na egzaminie próbnym. Gdyby nie kurs to nie mogłabym nawet pomyśleć o wyniku większym niż 50%."

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Uważam, że kurs to jedna z rzeczy, które najbardziej pomogły mi w przygotowaniach. Bardzo się cieszę, że się zgłosiłam :) I smutno będzie teraz bez Pana Dariusza w środy i czwartki :(("

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Udział w Państwa kursie to była jak na razie najlepsza decyzja w moim życiu. Moja wiedza została usystematyzowana wręcz idealnie. Myślę, że mój wynik z matury będzie wyższy od tego na egzaminie ósmoklasisty. Nie potrafię wyrazić tego słowami, jak bardzo jestem za wszystko wdzięczna. Ale dzięki państwu nie tylko wynik na maturze jest o niebo lepszy niż myślałam, że będzie. Moja systematyczność w nauce, nie poddawanie się mimo trudności i przede wszystkim wiara w samą siebie, że dam sobie radę wskoczyła poziom na jakim nigdy nie była. Z całego serca dziękuję za ten wspólny rok, a przede wszystkim za maratony maturalne i ostatnie pewniaki na maturze, dzięki którym byłam pewna tego jak podejść do wszystkich zadań. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ BARDZOOOOOO ;-*"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Udział w kursie pomógł ogromnie. Dzięki niemu miałam poczucie, że powtórzyłam wszystko, co trzeba i nic mnie nie zaskoczy (tak zresztą się stało). Na kursie zrozumiałam i nauczyłam się rzeczy, których nie mogłam pojąć przez cztery lata matematyki w szkole. Oprócz tego czułam się pewna siebie i nie byłam zestresowana, podeszłam do matury na spokojnie. Zmieniło się moje nastawienie i byłam "przyjaźnie" nastawiona do arkusza. Dziękuję za wszystko raz jeszcze! Ten kurs uratował moją maturę z matematyki :) Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie! (P.S. Oczywiście Henio uśmiecha się w maturalnym brudnopisie :) )"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Bardzo dużo zawdzięczam temu kursowi, tak naprawdę gdyby nie on, w życiu bym nie pomyślała, że mogę napisać maturę chociażby na 50%. Teraz jestem pewna, że matura z matematyki poszła mi świetnie i liczę na piękne 100%. Dziękuje Panie Dariuszu i całemu zespołowi Elitmatu!"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Na początku czwartej klasy, z dwóją z matmy na świadectwie z trzeciej, nie byłam pewna czy w ogóle zdam ten przedmiot na maturze. Zapisując się na kurs, liczyłam tylko na podciągnięcie "byle zdać". Na świadectwie ukończenia klasy 4 widnieje 3 z matematyki, a matura została napisana na nie mniej niż 65% (choć liczę na ponad 70%, ale zobaczymy :)) Jestem bardzo zadowolona, nie pomyślałabym, że z takimi zaległościami uda mi się napisać to tak dobrze!"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Kurs świetnie mnie przygotował! Gdyby nie on miałabym obawy czy w ogóle zdam. Teraz jestem pewna ze będę mieć powyżej 60%! W tamtym roku marzyłam żeby mieć chociaż te 30.. Z całego serca dziękuje Panu Darkowi za przygotowanie!!!!?"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Jestem mega zadowolona, że mogłam wziąć udział w takim kursie. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do nauki zdalnej matematyki, lecz wszystko było wykonywane z ogromnym profesjonalizmem, a sposób nauki Pana Dariusza znakomity. Nie sądziłam, że tyle się zdołam nauczyć podczas kursu zdalnego. Serdecznie polecam z całego serca!"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Ten kurs to była najlepsza rzecz, jaką dostałam. Wszystkie godziny spędzone z Panem się opłaciły, naprawdę było warto. Jest Pan tak super mądrym i sympatycznym człowiekiem, że nie pomyślałabym że kiedykolwiek uczenie się matematyki będzie dla mnie takie "luźne" i bezproblemowe. Gdybym miała samemu się uczyć, to byłoby ciężko. Samej ciężko jest mi się czegoś nauczyć, a co dopiero zabrać za naukę. Dzięki kursowi nie musiałam się bać o moje przygotowanie, a z sali wyszłam z poczuciem, że "system rozwalony, poszło mi świetnie" :) Jestem Panu bardzo wdzięczna <3 Jest Pan świetnym człowiekiem ze świetnym poczuciem humoru!!! :)"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Zawdzięczam kursowi wszystko. Naprawdę. Przed nim z matematyki byłam kompletnie zielona. Z egzaminu ósmoklasisty miałam 27%. Po dzisiejszej maturze czekam na wynik 83%. Naprawdę dziękuję za wszystko."

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Przed kursem nie byłem pewny, czy w ogóle zdam, a po sprawdzeniu rozwiązań jestem spokojny, że 90% będzie :)"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Kurs bardzo pomógł, jestem przeszczęśliwa, że się na niego zapisałam. Miałam trudności z matematyką, czułam się z niej po prostu słaba. Dzięki kursowi uwierzyłam w siebie i swoje umiejętności, które nabyłam. Nie jestem w stanie wyrazić mojej wdzięczności. DZIĘKUJĘ!!"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Udział w kursie był najlepszym wyborem przed maturą z matematyki. Większość zadań zrobiłam dzięki uczestnictwie w nim. Jestem bardzo wdzięczna, że mogłam brać w nim udział. Dziękuję także Panu Kulmie za staranne przygotowanie nas wszystkich c:"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Kurs bardzo mi pomógł. Przez rok zrobiłam ogromy progres i jestem w szoku, że matura z matematyki poszła mi tak łatwo. Gdybym miała podjąć jeszcze raz decyzję czy uczestniczyć w tym kursie, zrobiłabym to ponownie :)"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Szczerze mówiąc, gdyby nie udział w kursie, to w życiu nie osiągnęłabym takiego wyniku. Ze wszystkich matur próbnych w szkole miałam 30%, najwyżej 32% (naprawdę), a dzisiejsza matura udowodniła mi, że jednak cos potrafię. Dosłownie gdy wróciłam do domu i zaczęłam sprawdzać odpowiedzi na Pana stronie, to płakałam ze szczęścia, bo miałam większość dobrze. W życiu nie spodziewałabym się, że matematyka będzie dla mnie kiedyś prosta. Jestem Panu ogromnie za to wdzięczna. Pokazał mi Pan, że moja ciężka praca naprawdę się odpłaciła. Jeśli miałabym możliwość, to po prostu bym Pana przytuliła i serdecznie podziękowała za całe 8 miesięcy ogromnej pracy i wysiłku."

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Jestem wdzięczna Panu Dariuszowi za tak świetne przygotowanie nas do matury. Zrobił Pan kawał dobrej roboty :) Proszę nie przestawać pomagać uczniom - bo robi Pan to jak nikt inny. Podziwiam Pana cierpliwość i poczucie humoru :) Dziękuję za wspólny rok, za wiedzę, za miłą atmosferę podczas zajęć, za umilanie czasu muzyką i za motywację do systematycznej nauki. Ciągle będę pamiętać motto: ,,ty jesteś swoją granicą - unieś się nad nią" - jestem pewna, że będzie mi towarzyszyć w życiu. Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Udział w kursie pomógł mi w przełamaniu bariery przed matematyką. Ciężko mi było wejść w ten schemat myślenia i analizowania matematycznego. Jeszcze pół roku temu zadania z którymi mierzyłam się na maturze byłyby dla mnie czarną magią. Dzisiaj rozwiązywałam zadania świadomie. Zarówno dzięki wiedzy jak i instynktowi (wyrobionemu właśnie przy tym kursie) nauczyłam się jak ,,szukać najlepszego rozwiązania". Moje umiejętności matematyczne od zawsze były bardzo złe, ale nawet jeśli okaże się, że noga mi się powinęła na maturze, to było warto zgłosić się do projektu. To co dzięki niemu zyskałam, to lepsza relacja z matematyką i logiczne myślenie w zadaniach matematycznych. Z czystym sumieniem mogę polecić ten kurs każdemu, bo naprawdę warto! Z całego serca pozdrawiam Pana Darka i dziękuję za wspólne miesiące:)"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Młodszym rocznikom powiedziałabym, że nie ma się nad czym zastanawiać. To wspaniała przygoda, która dużo uczy, ale i bawi. Czas spędzony na kursie różni się ZNACZĄCO od tego w szkole, gdzie czas się dłuży i marzy się tylko o końcu zajęć. Tutaj te 1,5 godziny mija jak 5 minut. Zawsze otrzymacie pomoc od Pana Darka. On potrafi wytłumaczyć jak nikt inny i sprawia, że matematyka przestaje być taka straszna:)"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023

"Sama nauka i wsparcie tutaj otrzymane od Pana Darka mogą być przepustką do wysokiego wyniku na maturze oraz zachęcają do wchodzenia na lekcje. Do tego tutaj nie ma podziału na gorszych i lepszych. Wszyscy się szanujemy:)"

Uczestnik Kursu i Projektu Matura +
2022/2023
ikona

Forma
zajęć

Zajęcia zdalne
(on-line)

ikona

Liczba
spotkań

2 razy w tygodniu,
godziny
popołudniowe

ikona

Liczba
godzin

106 godzin
od października
do kwietnia

ikona

Uczestnicy

W projekcie
może wziąć udział 2200 maturzystów

ikona

Koszt

Udział w projekcie
jest bezpłatny

Dowiedz się więcej o prowadzonym przez nas kursie do matury z matematyki na poziomie podstawowym:

_Prowadzący

Dariusz Kulma

Dariusz Kulma

Nauczyciel matematyki, ale również, a może przede wszystkim pasjonat nauczania. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz. To podejście od wielu lat przekłada się na wiele podejmowanych przez niego inicjatyw w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany, w tym w szczególności tytułem Nauczyciela Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN. Jest także autorem zbiorów zadań „Kwadratolandia” oraz serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki?”.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA NAUCZYCIELI DO EDYCJI 2024/2025


Jestem czynnym nauczycielem:
Dane dotyczące szkoły
W przypadku braku szkoły w powyższej liście prosimy podać jej nazwę.
Dane dotyczące miejsca zamieszkania
Miejscowosć zamieszkania
Województwo zamieszkania

Nabywca

Odbiorca / Płatnik


kod Captch


_Kontakt

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami:

ELITMAT
elitmat@elitmat.pl
51-77777-51
Dane do przelewu kaucji

Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT Dariusz Kulma
Okrzei 7, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Nr konta bankowego: 70 1050 1894 1000 0098 0984 4690