Jeśli chcesz jeszcze skuteczniej uczyć matematyki i poznać nowe dydaktyczne i metodyczne "patenty" na lekcję
Jeśli chcesz, by Twoje lekcje były dla uczniów edukacyjną przygodą
Jeśli chcesz lepiej komunikować się z uczniami z pokolenia Z i skuteczniej ich motywować
Jeśli chcesz być mistrzem relacji z Twoimi uczniami, którzy dzięki temu będą dawać z siebie jeszcze więcej
Jeśli chcesz, by Twoi uczniowie uczyli się efektywniej i na dłużej zapamiętywali poznane treści
Celem kongresu jest poruszenie ważnych problemów dotyczących nauczania matematyki we współczesnym, bardzo dynamicznie zmieniającym się świecie oraz odpowiedź na pytanie jak matematyki uczyć lepiej i skuteczniej, również z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (program GeoGebra) i najnowszych osiągnięć neurodydaktyki, neurobiologii i technik efektywnego uczenia.
Do udziału w Kongresie zapraszamy nauczycieli matematyki ze wszystkich etapów edukacyjnych, jak i pozostałe osoby nie uczące w szkołach.
Wszyscy uczestnicy otrzymają pisemne zaświadczenia o udziale w Kongresie.
ORGANIZATOR
Firma Edukacyjno-Wydawnicza
Elitmat
WSPÓŁORGANIZATOR
Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu
PARTNERZY
W czasie konferencji zapraszamy również do stoisk wydawnictw, gdzie będą Państwo mogli nabyć artykuły z ich asortymentu.
Oficyna Edukacyjna * Krzysztof Pazdro
Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT, Jak zdać maturę z matematyki
Wydawnictwo Nowik
Naszą pasją jest matematyka!
dr hab. Tomasz Halski
Rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej, wykładowca takich przedmiotów jak fizykoterapia, biomechanika, masaż leczniczy, metodologia badań naukowych. Kierownik międzynarodowego projektu w ramach programu ERASMUS+, Akcji 2, Partnerstwa strategiczne, pt.: „Program kształcenia studentów uczelni medycznych (i nauk o zdrowiu) z zakresu leczenia zachowawczego dysfunkcji mięśni dna miednicy” oraz współwykonawca projektu: „Effect of laser irradiation at different wavelengths (940, 808, and 658 nm) on the expression of angiogenic markers in human pressure ulcers”.
więcej
Dariusz Kulma
Nauczyciel matematyki, ale również, a może przede wszystkim pasjonat nauczania. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych, nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz. To podejście od wielu lat przekłada się na wiele inicjatyw podejmowanych przez niego w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany, w tym w szczególności tytułem Nauczyciela Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN. Jest także autorem zbiorów zadań „Kwadratolandia” oraz serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki”.
więcej
Tomasz Szwed
Nauczyciel i badacz edukacyjny. Uczy matematyki w liceum mistrzostwa sportowego w Raciborzu. Współautor próbnych arkuszy maturalnych oraz redaktor matematyki OE. K. Pazdro. Od ponad dwudziestu lat jest członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki..
więcej
Joanna Palińska
Nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich, doradca metodyczny w WCDN we Wrocławiu, konsultant do spraw edukacji matematycznej w PCEiK w Oleśnicy. Egzaminator OKE, ekspert do spraw awansu zawodowego dla nauczycieli, członek facebookowej grupy SUPERBELFRZY RP oraz Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Autorka bloga Matematyka w podstawówce oraz fanpage’a www.facebook.com/matematykawpodstawowce
więcej
Konferencja odbywa się w:
Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu (aula).
Katowicka 68
46-020 Opole
"Dojrzały mózg"
Prowadzi TOMASZ HALSKI
Temat dotyczy kryteriów oceniających poziom dojrzałości mózgu
"Skuteczniej, ciekawiej, barwniej, nietypowo, czyli więcej emocjina lekcjach matematyki"
Prowadzi DARIUSZ KULMA
(Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT, Jak zdać maturę z matematyki).
"Sporo o przeszłości i jeszcze więcej o przyszłości nauczania matematyki w szkole"
Prowadzi TOMASZ SZWED
100 lat PTM stało się dla mnie okazją do pewnego powrotu do przeszłości. Troszkę podsumuję i uporządkuję pakiet podstawowych informacji historycznych.
Ważniejsza jednak jest przyszłość. Tak sądzę. Dlatego wybiegnę do przodu i opowiem o wynikach moich nauczycielsko-naukowych poszukiwań. Powiem m.in. o roli
zaangażowania uczniów, o ich uczeniu i o myśleniu nauczyciela o uczeniu się uczniów.
"Kreatywność na lekcjach matematyki"
Prowadzi JOANNA PALIŃSKA
Podczas wykładu zaprezentuję kilka sprawdzonych pomysłów na zwiększenie zaangażowania uczniów na lekcjach matematyki oraz sposoby na rozwijanie kompetencji
matematycznych uczniów. Będą też praktyczne wskazówki do skutecznego przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Wskażę też przykłady kreatywnych
działań nauczycieli matematyki.
Od 9:15 - Rejestracja, odbiór identyfikatorów oraz materiałów konferencyjnych.
Od 9.15 dostępny również będzie bufet kawowy oraz stoiska wydawnictw: Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro, Wydawnictwa Nowik oraz Wydawnictwa ELITMAT (Matematyka innego Wymiaru, Jak zdać maturę z matematyki)
10:00 - Rozpoczęcie Kongresu
10:10 - Wykład "Dojrzały mózg"
Prowadzi TOMASZ HALSKI
Temat dotyczy kryteriów oceniających poziom dojrzałości mózgu.
10:30 - Przerwa kawowa
10:50 - Wykład "Skuteczniej, ciekawiej, barwniej, nietypowo, czyli więcej emocji na lekcjach matematyki"
Prowadzi DARIUSZ KULMA
(Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT, Jak zdać maturę z matematyki).
Skuteczne nauczanie matematyki wymaga od nas nauczycieli coraz szerszego spojrzenia. Nie wystarcza już tylko dobre przygotowanie merytoryczne. Poruszymy takie aspekty, które w odniesieniu do pokolenia „Z” czyli pokolenia naszych uczniów mogą sprawić, że nasze lekcje staną się efektywniejsze i lepiej zapamiętywane. Warto zastanowić się nad tym, co zrobić, żeby lekcje nie były dla uczniów nudne i monotonne. Więcej emocji na lekcji sprawi, że będzie skuteczniej, ciekawiej i barwniej. A jak wywołać więcej emocji, oczywiście tych pozytywnych? O tym porozmawiamy podczas wykładu.
12:05 - Przerwa kawowa z poczęstunkiem
12:45 - Wykład "Kreatywność na lekcjach matematyki"
Prowadzi JOANNA PALIŃSKA
Podczas wykładu zaprezentuję kilka sprawdzonych pomysłów na zwiększenie zaangażowania uczniów na lekcjach matematyki oraz sposoby na rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów. Będą też praktyczne wskazówki do skutecznego przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Wskażę też przykłady kreatywnych działań nauczycieli matematyki.
13:45 - Prezentacja Platformy internetowej obsługującej wycieczki szkolne Triptak
Prowadzi Firma Triptak sp. z o.o.
14:00 - Przerwa kawowa
14:20 - Wykład "Sporo o przeszłości i jeszcze więcej o przyszłości nauczania matematyki w szkole"
Prowadzi TOMASZ SZWED
(Wydawnictwo Pazdro)
100 lat PTM stało się dla mnie okazją do pewnego powrotu do przeszłości. Troszkę podsumuję i uporządkuję pakiet podstawowych informacji historycznych. Ważniejsza jednak jest przyszłość. Tak sądzę. Dlatego wybiegnę do przodu i opowiem o wynikach moich nauczycielsko-naukowych poszukiwań. Powiem m.in. o roli zaangażowania uczniów, o ich uczeniu i o myśleniu nauczyciela o uczeniu się uczniów.
15:20 – Zakończenie
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami: