Do udziału w Konferencji zapraszamy nauczycieli matematyki ze wszystkich etapów edukacyjnych, jak i pozostałe osoby nie uczące w szkołach.
Wszyscy uczestnicy otrzymają pisemne zaświadczenia o udziale w Konferencji.
Firma Edukacyjno-Wydawnicza
Elitmat
Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
Doradcy metodyczni w zakresie matematyki - Ewa Ładna, Tomasz Wierzchowski
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji
Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki
Koło Pomorskie
W czasie konferencji zapraszamy również do stoisk wydawnictw, gdzie będą Państwo mogli nabyć artykuły z ich asortymentu.
Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT, Jak zdać maturę z matematyki
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
Naszą pasją jest matematyka!
Ireneusz Dzida
Ekspert Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie. W przeszłości nauczyciel matematyki, wykładowca Instytutu Kształcenia Podyplomowego Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, trener Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych w Warszawie, współpracownik Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie.
więcej
Dariusz Kulma
Nauczyciel matematyki, ale również, a może przede wszystkim pasjonat nauczania. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych, nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz. To podejście od wielu lat przekłada się na wiele inicjatyw podejmowanych przez niego w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany, w tym w szczególności tytułem Nauczyciela Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN. Jest także autorem zbiorów zadań „Kwadratolandia” oraz serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki”.
więcej
Rajmund Stasiewicz
Wykładowca Politechniki Białostockiej, członek Centrum Popularyzacji Matematyki Signum, SEM, SNM i PTM
więcej
Marzenna Grochowalska
Autorka licznych publikacji do serii Matematyka z plusem oraz scenariuszy warsztatów w Gdańskim Wydawnictwie Oświatowym. Pracowała w zespole badawczym Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie. Współpracowała z Centralną Komisją Egzaminacyjną. Zdobyła bogate doświadczenie w pracy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 1 w Giżycku oraz ze studentami Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Wyróżniona nagrodami Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz Ministra Edukacji Narodowej. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i warsztaty z uczniami w ramach pracy na rzecz Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego i Pracowni Matematyki Stowarzyszenia Rozwiń się.
więcej
Ze względu na duże zainteresowanie miejsce konferencji uległo zmianie.
Konferencja odbywa się w:
Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku Filia w Ełku
Grunwaldzka 1
19-300 Ełk
12:00 - Rozpoczęcie Konferencji
12:10 - 13:40 Wykład "Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz, czyli jak pracować z błędami uczniowskimi? Jak rozwijać wyobraźnię geometryczną ucznia? "
Prowadzi MARZENNA GROCHOWALSKA
(Gdańskie Wydawnictwo Oswiatowe)
Błędy popełniane przez uczniów w zadaniach matematycznych to nieocenione źródło informacji. Nauczyciel może z nich odczytać, jaka jest główna przyczyna kłopotu ucznia i nad czym warto popracować w pierwszej kolejności. Jak zorganizować pracę z błędem w klasie, gdy różnych błędów w jednym zadaniu jest wiele rodzajów? Jak pracować z uczniami, by każdy z nich miał szansę zrozumieć i pokonać swoje własne błędy oraz uczyć się na błędach innych? W pracy z błędami można wykorzystać specjalnie opracowane dla szkół średnich karty Znajdź błąd zawierające rozwiązania uczniowskie z usterkami oraz karty Czy tu jest błąd? dla szkół podstawowych.
13:40 - 14:00 Przerwa
14:00 - 15:15 Wykład "Skuteczniej, ciekawiej, barwniej, nietypowo, czyli więcej emocji na lekcjach matematyki"
Prowadzi DARIUSZ KULMA
(Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT, Jak zdać maturę z matematyki)
Skuteczne nauczanie matematyki wymaga od nas nauczycieli coraz szerszego spojrzenia. Nie wystarcza już tylko dobre przygotowanie merytoryczne. Poruszymy takie aspekty, które w odniesieniu do pokolenia „Z” czyli pokolenia naszych uczniów mogą sprawić, że nasze lekcje staną się efektywniejsze i lepiej zapamiętywane. Warto zastanowić się nad tym, co zrobić, żeby lekcje nie były dla uczniów nudne i monotonne. Więcej emocji na lekcji sprawi, że będzie skuteczniej, ciekawiej i barwniej. A jak wywołać więcej emocji, oczywiście tych pozytywnych? O tym porozmawiamy podczas wykładu.
15:15 - 15:30 Przerwa
15:30 - 16:00 Wykład "Nauczyciel-egzaminator w ocenianiu wewnętrznym i zewnętrznym. Wykorzystanie błędu ucznia"
Prowadzi IRENEUSZ DZIDA
(Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomża)
W procesie nauczania-uczenia się błędy pojawiają się dość często. Inaczej jednak taktujemy błąd ucznia na lekcji, a inaczej wygląda błąd zdającego na egzaminie. Jak wykorzystać te błędy? Czy warto obecnie być egzaminatorem? Czy mogę popełnić błąd?
16:00 - 16:30 Wykład "Druga strona matematyki"
Prowadzi RAJMUND STASIEWICZ
(Politechnika Białostocka)
Czy możemy zrobić coś jeszcze poza przygotowywaniem do egzaminów? Co z uczniem mniej zdolnym, zniechęconym do matematyki, bojącym się matematyki?
16:30 – Zakończenie
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami: