„VI Ogólnopolski Kongres Innowacyjnych Nauczycieli Matematyki Online”

Do udziału w Kongresie zapraszamy nauczycieli matematyki ze wszystkich etapów edukacyjnych, jak i pozostałe osoby nie uczące w szkołach.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pisemne zaświadczenia o udziale w Kongresie.


ORGANIZATOR

ELITMAT

Firma Edukacyjno-Wydawnicza
Elitmat

PARTNERZY

Oficyna Edukacyjna Pazdro Wydawnictwo Nowik

Jeśli chcesz jeszcze skuteczniej uczyć matematyki i poznać nowe dydaktyczne i metodyczne "patenty" na lekcję, w tym również na lekcje on-line

Jeśli chcesz, by Twoje lekcje były dla uczniów edukacyjną przygodą

Jeśli chcesz być mistrzem relacji z Twoimi uczniami, którzy dzięki temu będą dawać z siebie jeszcze więcej

Jeśli chcesz, by Twoi uczniowie uczyli się efektywniej i na dłużej zapamiętywali poznane treści

Jeśli chcesz jeszcze lepiej przygotować swoich uczniów do egzaminów


CO JESZCZE ZYSKUJESZ:

Zaświadczenie

Zaświadczenie o udziale w Kongresie

faktura

Możliwość wystawienia faktury
za udział w Kongresie

Nagranie

NAGRANIE
dostęp do nagrania z webinaru

Kod rabatowy: WIOSNA10

Dodatkowy rabat -10% do wykorzystania w sklepach:

www.matematykainnegowymiaru.pl

www.jakzdacmaturezmatematyki.pl

bon2
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydawnictw

W czasie kongresu zostaną zaprezentowane wybrane produkty z asortymentu następujących wydawnictw. Będzie również możliwość porozmawiania ONLINE na temat produktów w specjalnie przygotowanych pokojach webinarowych. W sklepie na żywo może być maksymalnie 25 osób w jednym czasie (jeżeli nie możesz dołączyć do pokoju, spróbuj ponownie za chwilę). Żeby porozmawiać na żywo, zachęcamy do włączenia kamery oraz mikrofonu.

Porozmawiać na temat produktów będzie można 25.03.2023 od 09:30 do 15:45


Elitmat

Wydawnictwo Elitmat

DODATKOWY

RABAT

-10%

Z kodem: WIOSNA10

ważny do 26.03.2023

Elitmat
Astronomia

Miesięcznik Astronomia

-15%

rabatu na prenumeratę Astronomii

-25%

rabatu na wszystkie książki

ważny do 26.03.2023

Astronomia
Pazdro

Oficyna Pazdro

DODATKOWY

KOD RABATOWY

-5%

Kod: VIKONGRES

ważny od 25.03.2023 do 26.03.2023

Rabaty na stronie sumują się

Pazdro
Wydawnictwo Nowik

Wydawnictwo Nowik

RABAT

-25%

NA KSIĄŻKI WYDAWNICTWA NOWIK

nie dotyczy wyprzedaży i pakietów

Wydawnictwo Nowik

PROWADZĄCY

Naszą pasją jest matematyka!


Dariusz Kulma

Dariusz Kulma

Nauczyciel matematyki, ale również, a może przede wszystkim pasjonat nauczania. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych, nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz. To podejście od wielu lat przekłada się na wiele inicjatyw podejmowanych przez niego w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany, w tym w szczególności tytułem Nauczyciela Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN. Jest także autorem zbiorów zadań „Kwadratolandia” oraz serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki”.

więcej

Tomasz Szwed

dr Tomasz Szwed

Nauczyciel matematyki z Raciborza, wykładowca, doktor nauk społecznych, członek Zarządu Głównego SNM, a przede wszystkim pasjonat nauczania. Ciągle poszukuje nowych metod pracy i form dotarcia do uczniów oraz skutecznej nauki, dzięki czemu zyskuje rzesze wdzięcznych uczniów, którzy wreszcie zrozumieli i polubili ten przedmiot. Jest współautorem próbnych arkuszy maturalnych oraz podręczników do matematyki wydawnictwa Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro. Jest prelegentem na wielu konferencjach dla nauczycieli w całym kraju, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami, inspirując tym samym innych.

więcej

Agata Markowicz-Narękiewicz

Agata Markowicz-Narękiewicz

absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego (Wydział Matematyczno-Fizyczny) oraz wielu studiów podyplomowych, m.in. z zakresu matematyki i informatyki, neurokognitywistyki w patologii i zdrowiu, a także kursów kwalifikacyjnych z oligofrenopedagogiki oraz pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Jest egzaminatorem egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Posiada doświadczenie, jako nauczyciel matematyki i fizyki w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej.
Od wielu lat pełni funkcję eksperta w komisjach egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy w zakresie: fizyki, matematyki, informatyki, oligofrenopedagogiki i zarządzania oświatą.
Współpracuje z uczelniami i szkołami wyższymi oraz ośrodkami doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadząc zajęcia dla studentów studiów I i II stopnia, studiów podyplomowych, warsztatów i szkoleń dla dyrektorów szkół i nauczycieli. Jest autorem i współautorem wielu publikacji oświatowych oraz medycznych.
Twórczo wykorzystuje różnorodne formy przekazu wiedzy i ćwiczenia umiejętności, tak aby prowadzone przez nią zajęcia były ciekawą podróżą w głąb realizowanej tematyki. Pasjonuje się tematyką metodyki nauczania, oceniania uczniów, przywództwa i wprowadzania zmian w szkole oraz neuronauką.
Lubi czytać książki na temat neuropsychologii i neurobiologii. W wolnych chwilach relaksuje się słuchając muzyki.
Prowadzi fan page na fb i Instagram "Matematyka u Sienkiewicza", gdzie opisuje metody, formy i techniki pracy, jakie wykorzystuje podczas prowadzonych w szkole zajęć matematyki. https://www.facebook.com/matematyka.SP2

więcej

Zyta Czechowskak

Zyta Czechowska

Nauczycielka Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej.Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trenerka Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Trenerka Asów Internetu i Fundacji Szkoły z Klasą. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynną Ambasadorką programu eTwinning i Genially Polska. Ambasadorka Dell Technologies, Ei System, Członkini Rady Programowej Fundacji Orange.

więcej

Jolanta Majkowska

Jolanta Majkowska

wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli ,,Czas TIKa”. Autorka licznych artykułów i publikacji na temat innowacyjnych metod i technik nauczania, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorka ścieżki dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie. Laureatka ogólnopolskich konkursów. Autorka i współautorka programów autorskich, projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.

więcej

Basia Barańska

Basia Barańska

Pracownik Instytutu Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Prowadzi badania z zakresu dydaktyki matematyki. Organizuje cykliczne konferencje "Transgresje Matematyczne". Prowadzi międzynarodowe seminarium pn. Seminar on Mathematics Education (https://some.up.krakow.pl/)

więcej

Jarosław Kordziński

Jarosław Kordziński

Trener, coach, mediator, moderator procesów rozwojowych osób i organizacji głównie w obszarze edukacji. Na co dzień związany z Centrum Komunikacji i Mediacji AKADEMIA DIALOGU. Przez lata partner kluczowych podmiotów wspierających rozwój edukacji: MEN, CODN/ORE, CEO, FRDL. Stały współpracownik „Dyrektora szkoły”, autor kilkunastu książek poświęconych edukacji oraz psychologii pozytywnej.

więcej

TRANSMISJA

Kongres odbędzie się w formie transmisji na żywo na platformie ClickMeeting, z możliwością obejrzenia go w późniejszym terminie. W celu dołączenia do transmisji należy otworzyć link znajdujący się poniżej. Następnie podać IMIĘ, EMAIL (podany podczas rejestracji na kongres) oraz TOKEN otrzymany w wiadomości email.

Wiadomości z TOKENAMI czyli indywidualnymi kodami dostepu będą rozsyłane w ostatnim tygodniu przed Kongresem. Prosimy oczekiwać wiadomości z adresu Dariusz Kulma <no-reply@clickmeeting.com>
Z uwagi na to, że wiadomości rozsyłane są automatycznie, prosimy o sprawdzenie również folderu SPAM.


LINK DO TRANSMISJI

W przypadku problemów z dołączeniem, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami 51-77777-51, 789-323-431 lub poprzez wysłanie wiadomości na adres elitmat@elitmat.plWszystkie materiały oraz nagrania z VI Ogólnopolski Kongres Innowacyjnych Nauczycieli Matematyki Online dostępne są pod adresem:

LINK DO MATERIAŁÓW

PROGRAM

sobota
25 marca 2023
od 10:00 do 15:30

Program oraz tematy wykładów zostaną podane już wkrótce.

sobota
25 marca 2023
od 10:00 do 15:30

Tematy wykładów

Szczegółowy program podamy już wkrótce

sobota
25 marca 2023
od 09:30 do 15:40

 • Od 9:20 - Rozpoczęcie transmisji online

  Od 9.20 dostępne również będą internetowe stoiska wydawnictw: Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro, Wydawnictwa Nowik, Wydawnictwa ELITMAT (Matematyka innego Wymiaru, Jak zdać maturę z matematyki), gdzie będzie można porozmawiać na żywo o dostępnej ofercie.

  przejdź do sklepów

 • 10:00 - Rozpoczęcie Kongresu

 • 10:10 - Wykład "Jak wesprzeć i zmotywować ucznia nie tylko przed egzaminem, czyli jak zostać mądrym przewodnikiem swoich uczniów."

  Prowadzi DARIUSZ KULMA
  (Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT, Jak zdać maturę z matematyki).

  Często, w rozmowach między nauczycielami, słyszę, że uczniowie - zarówno ci młodsi, jak i starsi - są niezmotywowani i zniechęceni. Okazuje się jednak, że wiele demotywujących przyczyn można usunąć, albo przynajmniej zmniejszyć. Uczniowie potrzebują tego, byśmy my - nauczyciele, byli mądrymi przewodnikami w tym często poplątanym dla nich świecie, w którym z trudem jest się im odnaleźć.
  Jednak, aby wiedzieć, co robić i jak właściwie motywować uczniów oraz przekonywać ich do dobrych nawyków – sami musimy wiedzieć, co stoi za tym zniechęceniem, brakiem motywacji i zaangażowania. O tych właśnie przyczynach porozmawiamy.

 • 10:50 - Prezentacja wydawnictwa Elitmat - specjalna oferta dla uczestników Kongresu

 • 11:00 - przerwa

 • 11:10 - Wykład "Dostosowanie wymagań edukacyjnych na matematyce dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE)."

  Prowadzi ZYTA CZECHOWSKA, JOLANTA MAJKOWSKA

  • Czym są dostosowania i kto je konstruuje?
  • Przykłady dostosowań na matematyce dla uczniów z dyskalkulią, autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną i innymi dysfunkcjami.
  • Generatory do konstruowania spersonalizowanych kart pracy, ćwiczeń i zadań.
 • 12:00 - Prezentacja Miesięcznika "Astronomia"

 • 12:10 - przerwa

 • 12:20 - Wykład "Różne sposoby wyznaczania równania stycznej do paraboli."

  Prowadzi BASIA BARAŃSKA

  W wystąpieniu przedstawię kilka różnych sposobów wyznaczania równania stycznej do wykresu funkcji kwadratowej w danym punkcie. Jeśli czas na to pozwoli, pokażę również jak można je wykorzystać, aby w nietypowy sposób rozwiązać kilka typowych zadań ze szkolnych podręczników.

 • 12:50 - Prezentacja wydawnictwa Nowik - specjalna oferta dla uczestników Kongresu

 • 13:00 - przerwa

 • 13:10 - Wykład "Budujemy pomnik nauczyciela idealnego."

  Prowadzi dr TOMASZ SZWED

  19 lutego obchodziliśmy urodziny Mikołaja Kopernika. Tego dnia był również Dzień Nauki Polskiej. Chcąc upamiętnić te wydarzenia, zaprezentuję uczestnikom Kongresu moją kolekcję fotografii pomników Kopernika. A jest ich w Polsce całkiem sporo. Zasługi wielkiego polskiego astronoma niewątpliwie zasługują na pomnik. A czy zasługi nauczyciela idealnego dają podstawę do wyniesienia go na cokół? A czy w ogóle istnieje nauczyciel idealny? A jeśli nie, to ... może nauczyciel wystarczająco dobry byłby właściwy do kształcenia matematycznego? W swoim wystąpieniu przedstawię moją wizję takiego właśnie nauczyciela. Zapraszam!

 • 13:50 - Prezentacja Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro - specjalna oferta dla uczestników Kongresu

 • 14:00 - przerwa

 • 14:10 - Wykład "Królowa jest tylko jedna … czyli o tym jak rozbudzać w uczniach potrzebę nauki matematyki."

  Prowadzi AGATA MARKOWICZ - NARĘKIEWICZ

  Podczas wystąpienia podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat roli nauczyciela w nauczaniu matematyki. Podam przykłady stosowanych przeze mnie metod, technik i form pracy, których zastosowanie wzbudza w uczniach potrzebę uczenia się. Zaprezentuję stosowane metody nauczania i oceniania, które przynoszą widoczne u uczniów efekty: uczniowie lubią, bo rozumieją matematykę, a wyniki egzaminów potwierdzają skuteczność sposobów nauczania. Omówię również, w jaki sposób połączenie nowoczesnych technologii i outdoor education pozwala uczniom na samodzielne doświadczenie oraz eksperymentowanie, a tym samym rozbudza w nich potrzebę zrozumienia matematycznych relacji, reguł i zasad.

 • 14:40 - przerwa

 • 14:50 - Wykład "Kompetencje nauczyciela XXI wieku"

  Prowadzi JAROSŁAW KORDZIŃSKI

  Zaczynamy się ścigać ze sztuczną inteligencją. Żeby wygrać nauczyciele powinni poszerzyć swoje kompetencje. Z jednej strony chodzi o budowanie relacji i korzystanie z pełni narzędzi komunikacji interpersonalnej. Z drugiej jednak strony w grę wchodzą specyficzne wyzwania i możliwości ich zaspokojenia jakie stawia przed nami XXI wiek. I o tych wyzwaniach oraz o sposobach radzenia sobie z nimi będzie ten wykład.

 • 15:40 - Zakończenie

Dofinansowanie 80%
dla uczestników projektów

Projekt MATura + Projekt MATma 2

Aby skorzystać ze zniżki, przy rejestracji wpisz KOD, który został wysłany do każdego uczestnika projektu SMS-em lub na adres E-MAIL.

KOD ZNIŻKOWY ważny jest do wyczerpania limitu miejsc objętych dofinansowaniem (liczy się kolejność zgłoszeń)

Wszyscy Nauczyciele uczestniczący w Projekcie MATura + lub MATma2 mogą skorzystać z

DOFINANSOWANIA

80%

na udział w Kongresie

Dofinansowanie przekazane jest ze środków Fundacji Empiria i Wiedza powołanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego

Fundacja Empiria i Wiedza Bank Gospodarstwa Krajowego

REJESTRACJA

Rejestracja zakończyła się 25-03-2023 .
Zapraszam do udziału w kolejnych konferencjach.

KONTAKT

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami:

ELITMAT
elitmat@elitmat.pl
51-77777-51
Dane do przelewu

Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT Dariusz Kulma
Okrzei 7, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Nr konta bankowego: 56 1050 1894 1000 0023 0996 6253