„V Ogólnopolski Kongres Innowacyjnych Nauczycieli Matematyki Online”

Do udziału w Kongresie zapraszamy nauczycieli matematyki ze wszystkich etapów edukacyjnych, jak i pozostałe osoby nie uczące w szkołach.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pisemne zaświadczenia o udziale w Kongresie.


ORGANIZATOR

ELITMAT

Firma Edukacyjno-Wydawnicza
Elitmat

PARTNERZY

Oficyna Edukacyjna Pazdro Wydawnictwo Nowik

Jeśli chcesz jeszcze skuteczniej uczyć matematyki i poznać nowe dydaktyczne i metodyczne "patenty" na lekcję, w tym również na lekcje on-line

Jeśli chcesz, by Twoje lekcje były dla uczniów edukacyjną przygodą

Jeśli chcesz być mistrzem relacji z Twoimi uczniami, którzy dzięki temu będą dawać z siebie jeszcze więcej

Jeśli chcesz, by Twoi uczniowie uczyli się efektywniej i na dłużej zapamiętywali poznane treści

Jeśli chcesz jeszcze lepiej przygotować swoich uczniów do egzaminów


CO JESZCZE ZYSKUJESZ:

Zaświadczenie

Zaświadczenie o udziale w Kongresie

faktura

Możliwość wystawienia faktury
za udział w Kongresie

Nagranie

NAGRANIE
dostęp do nagrania z webinaru

Kod rabatowy:

BLACK

Dodatkowy rabat -20% do wykorzystania w sklepach:

www.matematykainnegowymiaru.pl

www.jakzdacmaturezmatematyki.pl

bon2
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydawnictw

W czasie kongresu zostaną zaprezentowane wybrane produkty z asortymentu następujących wydawnictw. Będzie również możliwość porozmawiania ONLINE na temat produktów w specjalnie przygotowanych pokojach webinarowych. W sklepie na żywo może być maksymalnie 25 osób w jednym czasie (jeżeli nie możesz dołączyć do pokoju, spróbuj ponownie za chwilę). Żeby porozmawiać na żywo, zachęcamy do włączenia kamery oraz mikrofonu.

Porozmawiać na temat produktów będzie można 26.11.2022 od 09:30 do 15:45


Elitmat

Wydawnictwo Elitmat

DODATKOWY

RABAT

-20%

Z kodem: BLACK

ważny do 27.11.2022

Elitmat
Astronomia

Miesięcznik Astronomia

-15%

rabatu na prenumeratę Astronomii

-25%

rabatu na wszystkie książki

ważny do 27.11.2022

Astronomia
Pazdro

Oficyna Pazdro

DODATKOWY

KOD RABATOWY

-5%

Kod: VKONGRES

ważny od 26.11.2022 do 27.11.2022

Rabaty na stronie sumują się

Pazdro
Wydawnictwo Nowik

Wydawnictwo Nowik

RABAT

-30%

NA KSIĄŻKI WYDAWNICTWA NOWIK

ważny od 26.11.2022 do 28.11.2022

Wydawnictwo Nowik

PROWADZĄCY

Naszą pasją jest matematyka!


Dariusz Kulma

Dariusz Kulma

Nauczyciel matematyki, ale również, a może przede wszystkim pasjonat nauczania. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych, nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz. To podejście od wielu lat przekłada się na wiele inicjatyw podejmowanych przez niego w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany, w tym w szczególności tytułem Nauczyciela Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN. Jest także autorem zbiorów zadań „Kwadratolandia” oraz serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki”.

więcej

Tomasz Szwed

dr Tomasz Szwed

Nauczyciel matematyki z Raciborza, wykładowca, doktor nauk społecznych, członek Zarządu Głównego SNM, a przede wszystkim pasjonat nauczania. Ciągle poszukuje nowych metod pracy i form dotarcia do uczniów oraz skutecznej nauki, dzięki czemu zyskuje rzesze wdzięcznych uczniów, którzy wreszcie zrozumieli i polubili ten przedmiot. Jest współautorem próbnych arkuszy maturalnych oraz podręczników do matematyki wydawnictwa Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro. Jest prelegentem na wielu konferencjach dla nauczycieli w całym kraju, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami, inspirując tym samym innych.

więcej

Agata Piasecka

Agata Piasecka

Nauczyciel matematyki w Publicznej Szkole Podstawowej „Cogito” w Poznaniu, jedynej placówce w Polsce pracującej w oparciu o filozofię Celestyna Freineta. W trakcie pracy wykorzystuje matematykę opowieści, klocki LEGO, kostki Rubika, karty do gry, zabawy ruchowe oraz gry planszowe, które wymyśla wraz z uczniami w czasie zajęć. Prywatnie matka czworga dzieci w wieku szkolnym, zapalona dziewiarka i miłośniczka fletu poprzecznego.

więcej

dr Karol Jachymek

dr Karol Jachymek

kulturoznawca, medioznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kultury i Mediów, prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Ekspert w obszarze edukacji, kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych (zwłaszcza Gen Z i Gen Alpha), komunikacji w (nowych) nowych mediach (ze szczególnym uwzględnieniem TikToka) i trendów w popkulturze. Współpracował m.in. z TikTokiem, SAS, Centrum Nauki Kopernik, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Nauki Experyment, Fundacją Szkoła z Klasą, NASK, Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacją Orange, Uniwersytetem Dzieci, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Centrum Cyfrowym (https://www.linkedin.com/in/karoljachymek).

więcej

Ewa Madanowska

Ewa Madanowska

Dyplomowany nauczyciel matematyki i fizyki z ponad 20- letnim stażem, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki, egzaminator OKE. Brała udział w międzynarodowych warsztatach “Teaching Creativity in schools inspired by Edward de Bono”, ukończyła kurs „Pedagogiki Planu Daltońskiego”, „Coaching w pracy dyrektora”. Była prelegentką podczas Nocy belfrów” oraz XXX Szkoły Dydaktyki Matematyki. Aktualnie pracuje w Szkole Podstawowej w Wierzonce. Do swoich zadań podchodzi z ogromnym zaangażowaniem i pasją. Uważa, że w edukacji najważniejsze są relacje. W swojej pracy z dziećmi i młodzieżą stawia na relacją opartą na wzajemnym szacunku, życzliwości i uśmiechu. Zaraża uczniów pasją i radością z obcowania z królową nauk. Na zajęciach stosuje metody aktywizujące i stwarza takie warunki, by lekcja była wyzwaniem dla każdego ucznia. Przełamuje stereotyp, że matematyka jest trudnym przedmiotem. Na co dzień mama, żona oraz pełnoetatowa nauczycielka i dyrektorka Szkoły Podstawowej w Wierzonce. W wolnym czasie biega, przemierza rowerem Polskę oraz zwiedza Europę.

więcej

Ewa Ładna, Tomasz Wierzchowski

Marzena i Tomasz Wierzchowscy

Absolwenci UMK w Toruniu,
Doradcy Metodyczni (PORE Giżycko, PODN Kętrzyn),
Nauczyciele Matematyki w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie,
Organizatorzy Matury z Matematyki w RMF FM,
Członkowie Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki (Koło Pomorskie),
Egzaminatorzy Egzaminu Maturalnego,
Rodzice Michała, Marty i Hani. (w porządku pojawiania się na scenie)

więcej

TRANSMISJA

Kongres odbędzie się w formie transmisji na żywo na platformie ClickMeeting, z możliwością obejrzenia go w późniejszym terminie. W celu dołączenia do transmisji należy otworzyć link znajdujący się poniżej. Następnie podać IMIĘ, EMAIL (podany podczas rejestracji na kongres) oraz TOKEN otrzymany w wiadomości email.

Wiadomości z TOKENAMI czyli indywidualnymi kodami dostepu będą rozsyłane w ostatnim tygodniu przed Kongresem. Prosimy oczekiwać wiadomości z adresu Dariusz Kulma <no-reply@clickmeeting.com>
Z uwagi na to, że wiadomości rozsyłane są automatycznie, prosimy o sprawdzenie również folderu SPAM.


LINK DO TRANSMISJI

W przypadku problemów z dołączeniem, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami 51-77777-51, 789-323-431 lub poprzez wysłanie wiadomości na adres elitmat@elitmat.plWszystkie materiały oraz nagrania z V Ogólnopolski Kongres Innowacyjnych Nauczycieli Matematyki Online dostępne są pod adresem:

LINK DO MATERIAŁÓW

PROGRAM

sobota
26 listopada 2022
od 10:00 do 15:30

Program oraz tematy wykładów zostaną podane już wkrótce.

sobota
26 listopada 2022
od 10:00 do 15:30

Tematy wykładów

Szczegółowy program podamy już wkrótce

sobota
26 listopada 2022
od 09:30 do 15:00

 • Od 9:20 - Rozpoczęcie transmisji online

  Od 9.20 dostępne również będą internetowe stoiska wydawnictw: Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro, Wydawnictwa Nowik, Wydawnictwa ELITMAT (Matematyka innego Wymiaru, Jak zdać maturę z matematyki) oraz wydawcy miesięcznika Astronomia, gdzie będzie można porozmawiać na żywo o dostępnej ofercie.

  przejdź do sklepów

 • 09:30 - Rozpoczęcie Kongresu

 • 09:45 - Wykład "Wciąż mamy matematyczne szanse, czyli jak zmienić swoje nastawienie oraz swoich uczniów, by razem osiągać sukcesy w nauce matematyki."

  Prowadzi DARIUSZ KULMA
  (Firma Edukacyjno – Wydawnicza ELITMAT, Jak zdać maturę z matematyki).

  W uczeniu matematyki wciąż panuje powszechne przekonanie, że jedni mają większe predyspozycje do nauki matematyki niż inni. Powielają te opinie sami uczniowie, ich rodzice, a często my nauczyciele również. Głoszenie tezy, że przecież „on jest humanistą, ona jest humanistką” ma być usprawiedliwieniem i swoistym zwolnieniem z tego, by dobrze nauczyć się matematycznych zagadnień. Jednak to szufladkowanie „przyciąga i potęguje taki stan u tych osób”. Zastanowimy się, jak temu zaradzić, walczyć z narzekaniem i zniechęceniem oraz nieść pozytywne myślenie, które zmieni nas i naszych uczniów.

  „Wszystko o czym myślisz, co czujesz, co oceniasz, przyciągasz do swojego życia” – Pierre Franckh

 • 10:20 - Prezentacja wydawnictwa Elitmat - specjalna oferta dla uczestników Kongresu

 • 10:30 - przerwa

 • 10:45 - Wykład "Matematyka opowieści."

  Prowadzi AGATA PIASECKA

  Nasz mózg jest stworzony do zapamiętywania historii, opowiadanie ich i odtwarzanie jest dla dzieci dużo łatwiejsze niż zapamiętywanie abstrakcyjnych pojęć. Podczas wykładu pokażę jak można to wykorzystać przy wprowadzaniu skomplikowanych algorytmów, takich jak rozwiązywanie równań liniowych.

 • 11:25 - Prezentacja Miesięcznika "Astronomia"

 • 11:30 - przerwa

 • 11:35 - Wykład "Możliwości rozwoju zawodowego nauczyciela matematyki."

  Prowadzi dr TOMASZ SZWED

  Nauczyciel powinien mieć świadomość dwóch ważnych kwestii. Kogo tak naprawdę uczy i jak powinien nauczać, żeby jego uczniowie mogli lepiej się uczyć. W swoim wystąpieniu skorzystam z odkryć pewnego afrykańskiego nauczyciela a także zaglądne pod mikroskop. Zrobi się nieco chłodno. Na koniec opowiem bardzo inspirującą historię z gęsią w tle. Będziecie Państwo zadowoleni :)

 • 12:10 - Prezentacja Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro - specjalna oferta dla uczestników Kongresu

 • 12:20 - przerwa

 • 12:30 - Wykład "Czy istnieje ciekawa lekcja matematyki?"

  Prowadzi MARZENA I TOMASZ WIERZCHOWSCY

  W szkole mamy uczniów z pokolenia iGEN. Wszyscy są zmotywowani, ale każdy motywuje się inaczej. Podczas spotkania pokażemy sprawdzone przez nas metody aktywizujące uczniów na lekcjach matematyki. Wspólnie odpowiemy na pytanie zawarte w tytule.

 • 13:10 - Prezentacja wydawnictwa Nowik - specjalna oferta dla uczestników Kongresu

 • 13:20 - przerwa

 • 13:30 - Wykład "Myślę, działam, współpracuję, czyli przepis na skuteczne uczenie (się) matematyki."

  Prowadzi EWA MADANOWSKA

  Matematyka wielu osobom kojarzy się z nudnymi obliczeniami i skomplikowanymi zadaniami. Często jest wymieniana jako najbardziej nielubiany przedmiot w szkole. Dlaczego dla uczniów jest koszmarem, a na zajęciach idą z niechęcią? Co zrobić, by uczniom chciało się chcieć? Jak prowadzić zajęcia, by uczniowie byli zaangażowani i bardziej aktywni? W trakcie wykładu odpowiem na te pytania, a także podzielę się swoimi refleksjami, zaprezentuję swój warsztat pracy oraz przedstawię kilka pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć, czyli zdradzę mój przepis na lekcje matematyki.

 • 14:10 - przerwa

 • 14:20 - Wykład "Generacja Z – a kto pytał? O najczęstszych wyzwaniach komunikacyjnych w pracy dydaktycznej."

  Prowadzi dr KAROL JACHYMEK

  Generacja Z, iGen, pokolenie Always On – kim są współcześnie młodzi ludzie? Co ich charakteryzuje? Z jakich technologii korzystają (i co robią z ich pomocą)? Jak w związku z tym do nich dotrzeć i jak się z nimi porozumieć? Te i inne pytania często pojawiają się w naszych głowach, kiedy myślimy o naszych uczniach i uczennicach. W czasie spotkania wspólnie zastanowimy się więc nad tym, w jaki sposób skutecznie (i z wzajemną empatią) komunikować się z przedstawicielami i przedstawicielkami tego zmitologizowanego niekiedy pokolenia. Pomówimy także o potrzebach edukacyjnych młodych osób, spoglądając przy tym na to, jakie współczesne praktyki medialne mogą stać się dla nas inspiracją podczas prowadzonych przez nas lekcji matematyki.

 • 15:00 - Zakończenie

Dofinansowanie 80%
dla uczestników projektów

Projekt MATura + Projekt MATma 2

Aby skorzystać ze zniżki, przy rejestracji wpisz KOD, który został wysłany do każdego uczestnika projektu SMS-em lub na adres E-MAIL.

KOD ZNIŻKOWY ważny jest do wyczerpania limitu miejsc objętych dofinansowaniem (liczy się kolejność zgłoszeń)

Wszyscy Nauczyciele uczestniczący w Projekcie MATura + lub MATma2 mogą skorzystać z

DOFINANSOWANIA

80%

na udział w Kongresie

Dofinansowanie przekazane jest ze środków Fundacji Empiria i Wiedza powołanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego

Fundacja Empiria i Wiedza Bank Gospodarstwa Krajowego

REJESTRACJA

Rejestracja zakończyła się 26-11-2022 .
Zapraszam do udziału w kolejnych konferencjach.

KONTAKT

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami:

ELITMAT
elitmat@elitmat.pl
51-77777-51
Dane do przelewu

Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT Dariusz Kulma
Okrzei 7, 05-300 Mińsk Mazowiecki
Nr konta bankowego: 56 1050 1894 1000 0023 0996 6253